Bez tajemnic i tabu o dobrym seksie

      Brak komentarzy do Bez tajemnic i tabu o dobrym seksie

Bez tajemnic i tabu o dobrym seksie. Pytaj, a się dowiesz – co to jest seks fetysz? seks fet(opis: Każdy w seksie lubi coś zupełnie innego. Fetysz jest znany od zawsze. Czy jest to odchył od normy? Czy może pikantny dodatek i rozwikłanie tajemnic udanych zbliżeń fizycznych? Czytaj: Bez tajemnic i tabu o dobrym seksie. Pytaj, a się dowiesz – co to jest seks fetysz?)ysz, fetysz.

Bez tajemnic i tabu o dobrym seksie

Każdy ma coś, co szczególnie kręci go podczas uprawiania seksu. Dla jednych będą to romantyczne uniesienia, czyli dotyk, a także znajomość mapy ciała. Dla innych są tym zabawy, przebieranki wyjątkowe nawet dla tych, którzy są bezpruderyjni w łóżku. Często podniecenia dostarczają określone przedmioty, a także wyobraźnia. Istnieją takie osoby, dla których jedynie fetysz jest drogą do seksualnego spełnienia w 100 %. Dlaczego tak się dzieje?

Co to jest fetysz?

Fetysz – rzecz, wyobrażenie, stan – dosłownie wszystko może pełnić taką rolę. Wszystko oznacza tutaj to, co ma rzeczywisty i istotny wpływ na podniecenie danej osoby. Pomysłowość ludzka nie zna granic. Jeśli partner zgadza się na wszystko dobrowolne, każdy fetysz jest dozwolony. Mogą to być czerwone szpilki, stringi albo nawet płyny ustrojowe – ślina, mocz, kał. Fetyszu używa się w różny sposób. Można dotykać, wąchać, smakować dany przedmiot. Niektórym wystarczy sytuacja, gdy po prostu na niego patrzą. Zdrowym fetyszem może być wszystko. Problem zaczyna się wtedy, gdy partner jest celowo krzywdzony lub, gdy zostaje zaburzony spokój publiczny. Wtedy fetyszyzm (inaczej – parafilia seksualna) traktuje się jako dewiację seksualną, z którą należy udać się po poradę do seksuologa.

Rodzaje fetyszu

Seks fetysz ma wiele odmian, choć fachowcy dzielą go na dwa główne rodzaje. Pierwszy polega na  kontakcie z określonym przedmiotem. Zazwyczaj jest to określona część garderoby. Fetyszyści uwielbiają buty, rękawiczki, podpaski, pończochy, a także chętnie wykorzystują używaną bieliznę. Dla ich podniety może służyć zimny kieliszek, wino itp. Drugi fetysz polega na kontakcie z określoną częścią ciała partnera – jego włosami, pośladkami lub stopami. Bardzo często partnerów podniecają łaskotki.

Przykłady fetyszu

Ciekawym fetyszem u kobiet jest na przykład pociąg do bardzo niskich mężczyzn. Jest to tak zwana nanofilia. Inni osiągają podniecenie na widok osób, które odsłaniają swoje mięśnie. Jest to tak zwana kratofilia. Interesującym przykładem jest fetysz pępka, czyli alvinofilia. Uprawianie seksu w miejscach publicznych to także odmiana fetyszu zwana agorafilią. Dewiacją seksualną jest odczuwanie podniecenia na widok okaleczonego bądź zdeformowanego ciała partnera.  Tak zachowują się osoby cierpiące na akrotomofilię. Endytofilia to określenie fetyszu jakim jest osiągnięcie satysfakcji seksualnej poprzez kontakt z ubranym partnerem. Jednym z najbardziej przerażających zachowań jest nekrofilia. Nekrofilia jest karana, ponieważ dochodzi do bezczeszczenia zwłok. Podobnie jak pedofilia – kontakty dorosłych z dziećmi. Dla jednych takie zachowanie będzie obrzydliwe, inni będą się nim podniecali. Mowa tu o kale swoim i partnera. Koprofil może więc zjadać kał, smarować się nim, wąchać. Podobnie dzieje się z moczem, który podnieca zdeklarowanych urofilów. To tylko kilka przykładów fetyszu.

Leczenie fetyszyzmu

Wszystko jest dozwolone, jeśli nie staje się problemem dla partnera lub samego fetyszysty. A prawda jest taka, że najczęściej fetyszyzm dezorganizuje życie. Może także spowodować zachowania destrukcyjne. Osoby cierpiące na zaawansowaną parafilię seksualną powinny jak najszybciej poddać się terapii. Leczenie wymaga jednak zgody chorego. Skuteczna w leczeniu jest terapia awersyjna, poprzez którą wywołuje się negatywne uczucia w stosunku do fetyszu.  Innym sposobem leczenia zaburzeń jest znana od dawna psychoanaliza. Dobre efekty są uzyskiwane u tych osób, które potrafią kontrolować się. Kolejną terapią jest reorientacja reakcji seksualnych. Leczenie dewiacji seksualnych jest trudne, ale nie jest niemożliwe. Warto z niego skorzystać, gdy choć raz zostaną przekroczone granice.

Artykuł powstał dzięki portalowi seks telefon

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments