Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

W trakcie czwartkowej sesji Bitcoin także na zbytu kasowym, jak także na zbytu kontraktów terminowych osuwa się poniżej poziomu 8 tysięcy dolarów tracąc około 3% i spadając siódmą sesję z rzędu. Od listopadowych maksimów kurs BTC osuwa się już o 20% a że dynamika spadków zostanie utrzymana, to inwestorzy wkrótce powinni spodziewać się testu półrocznych dołków na wysokości 7250 dolarów.
Bitcoin z coraz większą siłą sprzedażową

Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

Sygnały emitowane przez analizę techniczną wyraźnie wskazują, że Bitcoin że liczyć przed sobą dalsze i efektywne spadki. Próba aprecjacji i wybicia poziomu 10 tysięcy dolarów na przełomie miesiąca została zasłonięta przez strefę oporu wyznaczaną na minimach z poziomu wakacji, co sprawiłoby korektę spadkową zamykając kurs BTC w bardzo małym niedźwiedzim kanale. W efekcie najstarsza z kryptowalut spada poniżej 200-okresowej średniej ruchomej (pierwszy raz z maja) i traci od siedmiu sesji. Czwartek jest ukoronowaniem niedźwiedziego sentymentu wysyłając do wybicia okrągłego wsparcia na wysokości 8 tysięcy dolarów:

Kliknij i zacznij zarabiać

„Price Action widziane na Bitcoinie jest kontynuacją scenariuszy, które kształtowały się poprzedniego lata. Niskie wolumeny, brak nowych sposobów docierających do ekosystemu oraz wielkie wzrosty rynku pracy, złota oraz obligacji, wszystko to powoduje, że inwestorzy stracili zainteresowanie cyfrową klasą aktywów” – dla Bloomberga komentował Jeff Dorman, dyrektor ds. inwestycji w nazwie inwestycyjnej Arca.

Jak głównie w przypadku kryptowalut, analitycy mają poważny problem z przeznaczeniem co stanowi ważnym katalizatorem deprecjacji BTC. Wielu wygląda na kryzys kryptowalutowy w Chinach – chociaż pierwsze nagłówki wskazywały, że Kraj Sposobu będzie wspierał rozwój technologii blockchain to kolejne działania przyniosły próby ograniczenia tradingu w oparciu o cyfrowe aktywa.

Regulatorzy gospodarczy w tej dziedzin świata wystosowali ostrzeżenia zapraszające do zaprzestania pracy na zbytu kryptowalutowym, ostrzegając jednocześnie przed nielegalnym działaniem giełd cyfrowych aktywów.

 

zobacz również aspen holding logowanie

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments