Chorujesz na cukrzyce

      Brak komentarzy do Chorujesz na cukrzyce

Chorujesz na cukrzyce i myślisz ze Twoje życie znacznie różni się od innych? Nie prawda, niżej zostały opisane zasady, które pomagają w codziennym funkcjonowaniu cukrzyków. Co cukrzycy mogą jeść, a czego powinni unikać. Wiedza, którą powinien mieć każdy zmagający się z tą chorobą i stosować się do niej w codziennym życiu. Zadbaj o siebie i swoich bliskich.

Chorujesz na cukrzyce

W dzisiejszych czasach cukrzyca jest choroba na która choruje duża ilość ludzi. Istnieje kilka typów tej choroby. Niestety nie można jej wyleczyć, ale można normalnie funkcjonować stosując się do diety i zaleceń lekarza. Nie można się nią zarazić. Cukrzyca pierwszego typu to choroba autoimmunologiczna, która powodują lub nasilają zboża i przemysłowe oleje roślinne. Cukrzyce drugiego typu można tylko i wyłącznie nabyć poprzez spożywanie nadmiernej ilości węglowodanów.

Od pewnego czasu możemy się spotykać z określeniem cukrzycy trzeciego typu, jest to nic innego jak choroba Alzheimera. Oczywistą i wiadomą rzeczą dla każdego borykającego się z tym schorzeniem jest stosowanie się do ustalonej diety. Zaleca się wprowadzenie diety nisko węglowodanowa. Ograniczenie produktów z duża zwartością węgli poprawia samopoczucie i dodaje sił. Organizm staje się silniejszy, co pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Słodycze powinny jako pierwsze z rzędu pójść w odstawkę.

Jeśli osoba jest silnie uzależniona od cukru zaleca się stosowanie słodzików, lub produktów o jak najmniejszej zawartości cukru. Jednak czy to jest rozwiązanie? Każdy musi sobie indywidualnie odpowiedzieć na to pytanie. Czy warto zaznać na chwile przyjemności i narażać swoje zdrowie? Czy lepiej pokazać sobie i rodzinie, że jest się silnym i nawet taka rzecz nie jest w stanie być ponad mną? Kolejnym składnikiem który jest równie szkodliwy są zboża. Warto omijać je całkowicie. Jeśli chodzi o owoce to jak najbardziej można je spożywać, jednak nie te z dużą ilością cukru ( jabłka, gruszki, banany, winogrona). Soki są szkodliwe, ponieważ to tylko kolorowa woda z toną cukru. Chyba, że mówimy o prawdziwych domowych które sami wyciskamy.

Należy również ograniczyć każdego rodzaju przemysłowe oleje roślinne (słonecznikowy, sojowy, kukurydziany). Bez ograniczeń można jeść jajka najlepiej z oznaczeniem omega3, warzywa, zdrowe tłuszcze, ryby, mięso i rosół. Dla cukrzyków zostały zaprojektowane specjalnie bransoletki. W przypadku utraty przytomności, osoba która udzieli nam pomocy będzie wiedziała z czym ma doczynienia.

Warto nosić ją zawsze przy sobie. Chorując na cukrzyce warto wiedzieć o tych wszystkich informacjach, są naprawdę przydatne i pomogą zadbać o swoje zdrowie. Sam widzisz, że to wcale nie jest takie trudne. Zacznij od dziś i nie daj się zwalczyć cukrzycy. Popraw swoje samopoczucie psychiczne i jak i fizyczne.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments