Czy zakup samochodu poleasingowego się opłaca?

Na rynku samochodów używanych dostępnych jest dziś wiele aut, które wcześniej jeździły w firmowych flotach lub były leasingowane przez pojedynczych przedsiębiorców.

Czy zakup samochodu poleasingowego się opłaca?

Na rynku samochodów używanych dostępnych jest dziś wiele aut, które wcześniej jeździły w firmowych flotach lub były leasingowane przez pojedynczych przedsiębiorców. Oferta firm specjalizujących się w sprzedaży takich pojazdów jest bardzo konkurencyjna wobec aut dostępnych w komisach lub bezpośrednio od osób prywatnych. Dlaczego warto kupić samochód poleasingowy?

Auta poleasingowe wbrew stereotypom

Nowe samochody jeżdżące dziś po polskich drogach, to najczęściej pojazdy leasingowane przez firmy. Tego rodzaju pojazdy po kilku latach użytkowania zwykle trafiają na rynek wtórny. Nic dziwnego, że osoby chcące kupić auto używane często spotykają oferty, w których do nabycia są auta poleasingowe. Do niedawna wiele osób odrzucało opcję zakupu samochodów wycofanych w firmowych flot, zwracając uwagę na ich duży przebieg oraz znaczne zużycie. Obecnie auta poleasingowe cieszą się dużą popularnością wśród nabywców samochodów używanych.

Samochody z jasną przeszłością

Dlaczego zakup samochodu poleasingowego jest warty rozwagi? Przede wszystkim dlatego, że tego rodzaju pojazdy są regularnie serwisowane, dzięki czemu utrzymane są w dobrym stanie technicznym. Wszystkie naprawy leasingowanych aut są też zwykle dobrze udokumentowane, a historia ewentualnych stłuczek i wizyt u blacharza łatwa do sprawdzenia. Auta poleasingowe, to też najczęściej samochody stosunkowo nowe, które trafiają na rynek po 3-5 latach użytkowania.

Polski salon, konkurencyjna cena

Kolejnym plusem jest pochodzenie aut. Samochody używane przez rodzime firmy zwykle wyjechały z polskich salonów. Zwolenników kupna takich aut nie zniechęcają nawet wysokie wskazania liczników. Prawdopodobieństwo, że licznik w takich samochodach był przekręcony, jest zresztą o wiele niższe. Auta poleasingowe można też kupić w konkurencyjnych cenach, należy jednak pamiętać, że zależą one głównie od stanu technicznego pojazdu, a naprawdę dobre egzemplarze szybko znikają z rynku.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments