Depilacja laserem – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Depilacja laserowa staje się coraz popularniejsza na całym świecie. Jest to jedyna metoda, dzięki której z wybranej partii ciała można usunąć niechciane owłosienie bezpowrotnie.

Depilacja laserem – odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

O tej innowacyjnej technice wypowiadają się specjaliści z Kliniki SPIRE CLINIC laser&beauty. To oni odpowiadają na najbardziej nurtujące pytania osób, które chciałyby zrealizować zabiegi depilacyjne, ale ostatecznie chciałyby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak działa laser?

Urządzenia, dzięki którym możliwa jest depilacja laserowa, posiadają specjalną głowicę. To przez nią wydzielane są wiązki laserowego światła, które wnikają w głąb skóry. To one wpływają destrukcyjnie na melaninę, czyli główny barwnik włosów. Dzięki temu z każdym kolejnym zabiegiem włoski stają się jaśniejsze, aż wreszcie znikają bezpowrotnie. Na takie efekty można dzisiaj liczyć bez względu na strukturę włosów czy partię ciała. Depilacja laserowa bikini jest dokładnie tak samo skuteczna, jak pach czy kończyn dolnych.

Jakie partie ciała można depilować laserem?

Specjaliści z Kliniki SPIRE CLINIC laser&beauty potwierdzają, że laserowa depilacja możliwa jest bez względu na partię ciała. Najczęściej włoski usuwa się trwale z okolic bikini, nóg, pach, nad górną wargą, pleców czy klatki piersiowej.
Skóra, która ma być poddana depilacji laserowej, nie wymaga specjalnego przygotowania. Nie może być jednak podrażniona, zraniona, potraktowana kremem, samoopalaczem. Skóra nie może być opalona, a włoski przed zabiegiem powinny być zgolone. Nie powinny być dłuższe niż 1 centymetr, ale owłosienie nie może być usuwane pęsetą, woskiem bądź depilatorem.

Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa przy wykorzystaniu innowacyjnego urządzenia laserowego jest bezbolesna. Te najlepsze głowice posiadają system chłodzący, który działa jak naturalny znieczulacz. Dzięki temu zabiegi odbywają się w pełnym komforcie bez względu na partię ciała, z jakiej mają być usuwane włoski.

Kiedy można zobaczyć efekty depilacji laserem?

Już po pierwszym zabiegu znika nawet 30% niechcianego owłosienia. Jeden zabieg jednak nie wystarczy, by depilacja laserowa była w pełni skuteczna. Najczęściej konieczna jest seria zabiegów, od 4 do 8, w co najmniej kilkutygodniowych odstępach czasu. O ilości i częstotliwości wykonywanych zabiegów może decydować tylko lekarz, który kwalifikuje do tego rodzaju trwałego usuwania włosków.
Co ważne, specjaliści zalecają, by dla utrzymania najlepszych efektów, depilacja laserowa bikini czy innej partii ciała była przeprowadzana profilaktycznie raz w roku.

Czy każdy może korzystać z laserowych zabiegów?

Chociaż depilacja laserowa jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, to nie może z niej korzystać każdy. Przeciwwskazaniem jest ciąża, okres karmienia piersią, choroby onkologiczne oraz przewlekłe choroby skóry. Tego typu usuwanie włosków nie może być realizowane na skórze opalonej, podrażnionej, zranionej. Skóra musi być czysta i osuszona, przed zabiegiem nie można traktować skóry samoopalaczem, kremem, balsamem czy oliwką.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany w oparciu o materiały firmowe spireclinic.pl specjalizującej się w usługach typu:
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments