dexilant

      Brak komentarzy do dexilant

temat wybrany: dexilant

Dexilant – lek na choroby przewodu pokarmowego

Dexilant to lek, który należy do grupy inhibitorów pompy protonowej. Jest stosowany w leczeniu chorób przewodu pokarmowego, takich jak choroba refluksowa przełyku, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz zapalenie błony śluzowej żołądka z nadmierną produkcją kwasu solnego.

Jak działa Dexilant?

Dexilant działa poprzez hamowanie wydzielania kwasu solnego w żołądku. Substancja czynna leku, czyli dexlansoprazol, blokuje enzym zwanego pompy protonowej, który jest odpowiedzialny za produkcję kwasu solnego w żołądku. W ten sposób dexilant zmniejsza kwasicę i zapobiega powstawaniu chorób przewodu pokarmowego.

Jakie są dawki Dexilant?

Dawkowanie dexilantu zależy od rodzaju choroby oraz wieku i wagi pacjenta. Zazwyczaj dawka dla osoby dorosłej wynosi 30 mg na dobę. Dawki dla dzieci i młodzieży ustala lekarz indywidualnie.

Jakie są działania niepożądane dexilantu?

Dexilant, podobnie jak każdy lek, może wywołać działania niepożądane. Najczęściej występujące to bóle brzucha, nudności, biegunka, ból głowy, zmęczenie. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

Kto nie powinien stosować Dexilantu?

Dexilant jest przeciwwskazany u osób uczulonych na dexlansoprazol lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Nie należy stosować dexilantu u dzieci poniżej 12 lat oraz u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Podsumowanie

Dexilant to skuteczny lek na choroby przewodu pokarmowego, który działa poprzez hamowanie produkcji kwasu solnego w żołądku. Lek ten może być stosowany przez osoby dorosłe, ale również przez dzieci i młodzież, zgodnie z zaleceniami lekarza. Jak każdy lek, może wywoływać działania niepożądane, dlatego należy stosować go zgodnie z zaleceniami lekarza.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: dexilant

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments