Dlaczego kobiety kochają śniegowce?

      Brak komentarzy do Dlaczego kobiety kochają śniegowce?

Kiedy zima zbliża się wielkimi krokami, kobiety zaczynają myśleć, jak się ubrać. Wciąż chcą wyglądać modnie, ale dochodzi też potrzeba zachowania ciepła. Śniegowce damskie to buty nie tylko świetnie wyglądające, ale również ocieplane i wodoodporne, więc warto je mieć w swojej szafie.

Śniegowce damskie – przede wszystkim wygląd

Nie warto mieć złudzeń – kobiety kupują buty nie tyle z potrzeby, ile z chęci posiadania. Zwykle też te zakupy odbywają się najpierw oczami, później poprzez przymiarkę, a dopiero na końcu poprzez pryzmat faktycznej potrzeby. Wydawać by się mogło, że śniegowce damskie nie należą do butów atrakcyjnych pod względem swojego wyglądu. Nic bardziej mylnego! W dobie dzisiejszych czasów trudno byłoby nazwać je brzydkimi. Oczywiście są pewnie modele, które nie cieszą się zbytnią popularnością, ale z zasady śniegowce są raczej chętnie wybieranym modelem. Często zestawiane z pozornie niepasującymi sukienkami lub z legginsami i długimi swetrami nabierają niezwykłego uroku i trudno im wtedy odmówić naprawdę rewelacyjnego wyglądu.
Ciepłe, ciężkie śniegowce doskonale sprawdzają się podczas mrozów, na śliskim gruncie i w głębokim śniegu, z którego wychodzą bez szwanku.

Warto wiedzieć, a zostało to już wspomniane we wstępie, że dobre, prawdziwe śniegowce:

  • są wodoodporne,
    • posiadają porządne ocieplenie,
    • mają antypoślizgowe podeszwy.Oczywiście wymienione cechy należą do głównych, a nie do jedynych, które opisywane buty posiadają. Najchętniej kupowanymi butami są te, które są wykonane ze skóry – jednakże coraz więcej osób się z tego wycofuje. Dlaczego? Śniegowców damskich jest na rynku sporo i większość z nich jest wykonana z materiałów sztucznych nie bez powodu.

    Śniegowce damskie – skórzane czy sztuczne?

    Utrzymanie naturalnej skóry w stanie idealnym jest bardzo trudne. Ciągłe życie w biegu, kwestie indywidualnego zapominalstwa plus wyprawy w śniegu i deszczu mogą być dla takich butów naprawdę destrukcyjne. Po każdorazowym wyjściu na zewnątrz, bez względu na panujące tam warunki pogodowe należy skórzane buty wyczyścić i osuszyć – byle daleko od kaloryferów! Co jakiś czas trzeba je też zaimpregnować specjalnie przeznaczonym do tego impregnatem. Jeżeli tego nie zrobimy, nasze naturalne śniegowce damskie szybko zaczną być mało wodoodporne, a ich wygląd i kształt zaczną mocno odbiegać od wyglądu zaraz po zakupie. Prostą konkluzją jest to, że jeśli nie mamy czasu na dbanie o buty, nie kupujemy skórzanych, bo więcej na tym stracimy, niż zyskamy.

Najczęściej teraz śniegowce damskie stworzone są z mieszanki poliestru i poliuretanu co daje nam stuprocentową pewność odnośnie do ich wodoodporności i gwarancji długiego zachowania wyglądu. Niestety nie jest to materiał, który pozwala skórze swobodnie oddychać. Warto jednak ich spróbować i pozwolić sobie na beztroską zabawę w śniegu.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments