Dlaczego kobiety powinny regularnie odwiedzać ginekologa?

Większość kobiet nie lubi chodzić na wizyty do lekarza ginekologa. Niestety regularne kontrole ginekologiczne są koniecznością.

Młode kobiety w Polsce w pierwszej kolejności umierają właśnie z powodu nowotworów narządów rozrodczych. Wizyta u ginekologa jest krępująca i stresująca.

Trzeba więc znaleźć profesjonalnego lekarza, który dodatkowo ma dobre podejście do pacjentek. Jeszcze nie tak dawno kobiety odwiedzały lekarza ginekologa głównie przy okazji ciąży.

Na szczęście dzisiaj powoli się to zmienia. Takiego lekarza należy odwiedzać co najmniej raz w roku. Dobry lekarz ginekolog przeprowadzi badanie manualne, zrobi usg narządów rodnych oraz piersi i zleci cytologię. Kobiety muszą sobie zdawać sprawę z faktu, że jest wiele poważnych schorzeń, które nie dają objawów a można je rozpoznać na badaniu USG. Lekarza ginekologa należy także odwiedzać przy okazji infekcji, bolesnych miesiączek oraz wtedy gdy mamy problemy z zajściem w ciąże. Kobiety zbliżające się do menopauzy oraz te które mają ja już za sobą również nie powinny zapominać o kontrolach.

Artykuł powstał dzięki sponsorowi portalu sex telefon

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments