Dobry okulista Dębno

      Brak komentarzy do Dobry okulista Dębno

Zaćma to jedna z dysfunkcji wzroku, która dotyka przede każdym kobiety stare. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna rozumieć jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może rozmawiać do ślepoty, natomiast na powodzenie są już metody, które umożliwiają na pewne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej metodzie.

Dobry okulista Lipiany

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która pozwoli na pewne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To środek operacyjny pisany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest wybierana, i w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który jest nie więcej niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Lipiany

To odpowiednio poprzez nie wybierana jest stara soczewka, którą już dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez ostatnie nacięcie stosowana jest także inna soczewka, jaka zawiera dać odpowiednie widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w toku 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Lipiany

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z problemu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i modele, co umożliwia mu na nowo dobrze obowiązywać w zwykłym życiu. Usunięcie zaćmy może wywołać, że pacjent widzi daleko niż widział dotychczas, a momentem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zazwyczaj zawsze istnieje obecne możliwe, bo nie każda wada może pozostać przy tej przyczyny skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy potrafi żyć i obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmian minimalizuje ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Lipiany

Co jeszcze warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z pierwszych ról połączonych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak stworzono powyżej, w wybranych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia silniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Jest obecne dodatkowe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może przebierać wśród soczewek różnego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, a wszystek z obecnych rodzajów ma swoje dane cechy. Dobór soczewki powinien się wykonać w uwadze z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najidealniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod przyczynę jego tryb życia oraz inne choroby oczu i zalety wzroku, które on ma. Na ostatniej substancji dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który da zrobić najwłaściwsze efekty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Lipiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments