gdzie masowac na zaparcia

      Brak komentarzy do gdzie masowac na zaparcia

temat wybrany: gdzie masowac na zaparcia

Gdzie masować na zaparcia – poradnik

Zaparcia to problem, który dotyka wielu ludzi na całym świecie. Może mieć wiele przyczyn, takich jak brak aktywności fizycznej, niezdrowa dieta, stres czy też nieprawidłowa praca jelit. W przypadku zaparć warto skorzystać z naturalnych sposobów, które pomogą nam pozbyć się tego nieprzyjemnego dolegliwości. Jednym z takich sposobów jest masaż, który może być przeprowadzony w domu. Warto wiedzieć, gdzie dokładnie należy wykonywać masaż, aby przyniósł on oczekiwane efekty.

Przede wszystkim należy pamiętać, że masaż nie jest wskazany w przypadku ostrego bólu brzucha, krwawienia z odbytu czy też niedrożności jelit. W takich przypadkach należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli jednak mamy do czynienia z łagodnymi objawami zaparć, to masaż jest dobrym rozwiązaniem.

Masaż na zaparcia wykonujemy w okolicach brzucha. Najlepiej rozpocząć od delikatnego głaskania brzucha – zaczynając od klatki piersiowej, a kończąc na kości łonowej. Następnie, można przystąpić do masażu brzucha, który polega na wykonywaniu okrężnych ruchów w kierunku wskazówek zegara. Masujemy okolice pępka, a następnie rozciągamy ręce wzdłuż linii biodrowych. Kolejnym krokiem jest masaż okolicy jelita grubego, który znajduje się na lewym boku brzucha – tutaj wykonywane są okrężne ruchy wzdłuż jego przebiegu.

Istotnym elementem masażu jest też odpowiednie stosowanie nacisku. Należy pamiętać, że zbyt silny nacisk może pogorszyć sytuację i wywołać jeszcze większy ból. Stosujemy delikatne, łagodne ruchy, które nie powodują bólu.

Podsumowując, masaż jest skutecznym sposobem na zwalczanie zaparć. Warto wiedzieć, gdzie dokładnie masować, by przyniósł on oczekiwane efekty. Pamiętajmy jednak, że w przypadku poważniejszych dolegliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: gdzie masowac na zaparcia

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments