Ile kołder powinniśmy mieć w domu?

      Brak komentarzy do Ile kołder powinniśmy mieć w domu?

Dokonując zakupu kołdry zazwyczaj stawiamy sobie pytania: jaki powinien być jej rozmiar? Na jakie wypełnienie się zdecydować? Czy materiał, z którego została wykonana poszewka ma znaczenie? Tymczasem równie istotną kwestią może być to… ile kołder posiadamy w domu. Wbrew pozorom dobrze trzymać odpowiedni zapas pościeli. Dzięki temu będziemy przygotowani na różne sytuacje.

Łóżko małżeńskie – jedna kołdra czy dwie?

Pary mają do wyboru dwie możliwości: mogą spać pod jedną, dużą kołdrą albo kupić dwa osobne modele. Ta pierwsza opcja pozwoli co prawda na zaoszczędzenie pieniędzy, jednak często okazuje się niewygodna. Na dodatek każda z osób może mieć zupełnie inne potrzeby. Dlatego bardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się zakup dwóch różnych kołder. Dzięki temu partnerzy wybiorą coś dopasowanego do ich indywidualnych preferencji – to zaś pozwoli na komfortowy, zdrowy sen.

Kołdra a pora roku

Wiadomo, że wraz z upływem czasu zmienia się aura za oknem, a temperatura potrafi być naprawdę zmienna. W związku z tym gruba, ciepła kołdra po nadejściu lata stanie się nieprzyjemna. Dlatego podczas zakupów musimy wziąć to pod uwagę. Możemy przykładowo kupić pościel całoroczną, zrobioną z takich materiałów, że w zależności od potrzeb będą albo nas ogrzewały, albo chłodziły. Takie funkcje pełnią chociażby kołdry puchowe.

Z drugiej strony możemy wyposażyć się w dwa komplety pościeli: jeden na zimę, drugi na lato. Zimą doskonale sprawdzi się wspomniany puch, zaś w lecie warto skorzystać z kołder wypełnionych poliestrem silikonowym, które są lekkie i przewiewne.

Kołdry na zapas

Dodatkową kołdrę warto mieć w domu jeszcze z jednego powodu: zawsze może przydać nam się zapas, zwłaszcza kiedy zdarzy się nieprzewidziana sytuacja. Bywa, że czyszczenie pościeli wymaga oddania jej do pralni – wówczas będziemy potrzebowali alternatywy. Warto także mieć osobny komplet przeznaczony dla gości. Jeśli odwiedzi nas znajomy i spontanicznie postanowi zostać na noc, będziemy przecież musieli przygotować mu posłanie. Sprawdzi się tutaj kołdra antyalergiczna, bo dzięki temu upewnimy się, że gość porządnie się wyśpi.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments