Ile kołder powinniśmy mieć w domu?

      Brak komentarzy do Ile kołder powinniśmy mieć w domu?

Dokonując zakupu kołdry zazwyczaj stawiamy sobie pytania: jaki powinien być jej rozmiar? Na jakie wypełnienie się zdecydować? Czy materiał, z którego została wykonana poszewka ma znaczenie? Tymczasem równie istotną kwestią może być to… ile kołder posiadamy w domu. Wbrew pozorom dobrze trzymać odpowiedni zapas pościeli. Dzięki temu będziemy przygotowani na różne sytuacje.

Łóżko małżeńskie – jedna kołdra czy dwie?

Pary mają do wyboru dwie możliwości: mogą spać pod jedną, dużą kołdrą albo kupić dwa osobne modele. Ta pierwsza opcja pozwoli co prawda na zaoszczędzenie pieniędzy, jednak często okazuje się niewygodna. Na dodatek każda z osób może mieć zupełnie inne potrzeby. Dlatego bardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się zakup dwóch różnych kołder. Dzięki temu partnerzy wybiorą coś dopasowanego do ich indywidualnych preferencji – to zaś pozwoli na komfortowy, zdrowy sen.

Kołdra a pora roku

Wiadomo, że wraz z upływem czasu zmienia się aura za oknem, a temperatura potrafi być naprawdę zmienna. W związku z tym gruba, ciepła kołdra po nadejściu lata stanie się nieprzyjemna. Dlatego podczas zakupów musimy wziąć to pod uwagę. Możemy przykładowo kupić pościel całoroczną, zrobioną z takich materiałów, że w zależności od potrzeb będą albo nas ogrzewały, albo chłodziły. Takie funkcje pełnią chociażby kołdry puchowe.

Z drugiej strony możemy wyposażyć się w dwa komplety pościeli: jeden na zimę, drugi na lato. Zimą doskonale sprawdzi się wspomniany puch, zaś w lecie warto skorzystać z kołder wypełnionych poliestrem silikonowym, które są lekkie i przewiewne.

Kołdry na zapas

Dodatkową kołdrę warto mieć w domu jeszcze z jednego powodu: zawsze może przydać nam się zapas, zwłaszcza kiedy zdarzy się nieprzewidziana sytuacja. Bywa, że czyszczenie pościeli wymaga oddania jej do pralni – wówczas będziemy potrzebowali alternatywy. Warto także mieć osobny komplet przeznaczony dla gości. Jeśli odwiedzi nas znajomy i spontanicznie postanowi zostać na noc, będziemy przecież musieli przygotować mu posłanie. Sprawdzi się tutaj kołdra antyalergiczna, bo dzięki temu upewnimy się, że gość porządnie się wyśpi.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o