Implanty zębowe Świnoujście

Współczesna stomatologia pozwoli na pozyskanie wyjątkowych efektów nawet przy wielkich brakach zębowych.

Implanty zębowe Świnoujście

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Gdy jest konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Obecnie do możliwości mamy trzy główne propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Świnoujście
mosty protetyczne Świnoujście
ruchome protezy zębowe Świnoujście

Wszystka z tych drodze ma bezpośrednie plusy oraz minusy, więc warto wprowadzić się z nimi około przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto dodać je jako najszybciej!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Może żyć owo także kwestia chorób dziąseł, na dowód paradontozy. I usunięcie zęba potrafi istnieć efektem jego uszkodzenia mechanicznego, na dowód pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się braki w łuku zębowym, warto dodać je jako już. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba ma poważny wpływ na zgryz, więc że kontynuować nie tylko do wywiadów z żuciem, ale jeszcze do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może zdobyć jeszcze do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

Zatem wtedy, gdy pojawia się luka w łuku zębowym, o jego czymś warto przemyśleć jak najszybciej – czyli w takim wypadku lepiej dobrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe zaliczane są za najlepszą drogę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega więc na czymś braku przez wszczepienie implantu w znaczenie dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu przenosi się następnie koronę, która dobrze imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty stomatologiczne są uzupełnieniami trwałymi, które mogą posłużyć nawet na jeszcze 20 lat. Zezwalają na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak samo jak nowe zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim stracić.

Jeden implant stomatologiczny może posłużyć do coś jednego bądź kilku braków. Takie podejście bierze się zarówno w wypadku bezzębia – wtedy uczy się kilka implantów, na których nakłada się na stałe specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich doskonała wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to wydatek od jakiś 3500 złotych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to również popularny system na uzupełnieni brakujących zębów. Wynoszą one wersję dla ruchomych protez zębowych, ponieważ montowane są w jamie ustnej na stałe. Mosty mogą posłużyć do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego wybiera się specjalne uzupełnienie, najczęściej wykonane z porcelany, które umieszczane jest na bliskich dla braku zębach – w efekcie jest konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak musi istnieć otoczony zębami posiadającymi korzenie – więc właściwie zwane zęby filarowe. Zęby też są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy potrzebne jest wyjątkowo sprawienie ich leczenia kanałowego. To brak tej metody, ponieważ często potrzebne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po zakończeniu mostu protetycznego stanowi niezmiernie dobry – stanowi on niemalże nie do odróżnienia od indywidualnych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów dodatkowo jest istotna – mogą one działać nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej od jakiś 1000 złotych do ponad 2000 złotych za jakąś sztukę.
Proteza ruchoma

Ta możliwość to protezy ruchome, na dowód uczynione z akrylu. To popularny lekarstwo na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może zawierać dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a też trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z użyciem specjalnych preparatów Też nie przynosi ona naprawdę wysokiej odporności jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane modele protez ruchomych są finansowane przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Świnoujście

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments