Jak lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

      Brak komentarzy do Jak lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

Z chwilą, gdy kobieta potwierdzi u ginekologa swoją ciąże, może wejść pod jego profesjonalną opiekę. Monitorowanie przebiegu ciąży gwarantuje bezpieczeństwo matce i nienarodzonemu jeszcze dziecku.


W jaki sposób lekarz ginekolog sprawdza ciążę?

Czym szybciej będziesz pod opieką ginekologa tym dla Ciebie lepiej. Poprzez to, jeśli przypuszczasz, że jesteś w ciąży nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Po potwierdzeniu ciąży – przez badanie USG – lekarz kieruje pacjentkę na dodatkowe badania. Wśród takich badań znajdziemy:
* oznaczenie czynnika Rh, które pozwala wykluczyć u kobiety konflikt serologiczny,
* morfologia krwi i badanie moczu,
* stężenie cukru we krwi,
* przeciwciała odpornościowe,
* cytologia,
* badanie czystości pochwy,
* badanie w kierunku toksoplazmozy,
* badanie w kierunku różyczki,
* badanie HIV i HCV,
* określenie czynnika WR.

W pierwszym trymestrze ciąży istotne są regularne wizyty u lekarza i wszystkie badania, które pozwalają sprawdzić, czy zarodek prawidłowo się rozwija. Pośród tych badań, które matka musi wykonać znajdują się:
* badanie krwi,
* badanie moczu,
* cytologia i badanie bakteriologiczne,
* badanie na przeciwciała anty-D.

Po skończeniu 20 tygodniu ciąży trzeba przeprowadzić testy czy nie występuje cukrzyca ciążowa, która jeśli jest nieleczona może prowadzić do uszkodzenia płodu. W przypadku jej stwierdzenia matka musi być pod opieką ginekologa i diabetologa. Po 40 tygodniu ciąży matka musi dodatkowo wykonać badanie KTG. Przed terminem porodu robi się też jednorazowo badanie USG. Po 41 tygodniu ciąży matka może otrzymać skierowanie od lekarza do pozostania w szpitalu do rozwiązania.

zobacz koniecznie temat tabletki na powiększenie biustu

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments