JEST SZANSA NA OSTATECZNE ROZWIĄZANIE SPRAWY MASZTU PRZY OSIEDLU BOCIANIE GNIAZDO. MIASTO ZAPROPONUJE INNE LOKALIZACJE

Inna działka na postawienie 40-metrowego masztu telekomunikacyjnego – to sukces spotkania wiceprezydent Ewy Pełechatej z nazwą Play. Tymczasowo inwestycja przy ul. Ogrodowej została zablokowana – teraz pojawiła się możliwość całkowitego rozwiązania z trudnej dla mieszkańców sytuacji.

JEST SZANSA NA OSTATECZNE ROZWIĄZANIE SPRAWY MASZTU PRZY OSIEDLU BOCIANIE GNIAZDO. MIASTO ZAPROPONUJE INNE LOKALIZACJE

Lokalizacja, jakiej będzie szukało miasto, musi, po pierwsze, być zadowalająca dla inwestora, po drugie, powinna znajdywać się w konkretniejszej przestrzenie od terenów zamieszkałych, by nie wywoływać kolejnych protestów społecznych – urzędnicy nie mają zatem łatwego zadania.

Jednak fakt, że inwestor wyraził wstępną wiedzę na przeniesienie masztu, daję szansę, dla mieszkańców osiedla Bocianie Gniazdo i okolic, na korzystne dla nich zakończenie sprawy. Przypomnijmy; od tygodni trwa protest przeciwko postawieniu 40- metrowego masztu o mocy 5G na działce przy ul. Ogrodowej. Inwestycja byłaby odrzucona od najbliższych zabudowań o zaledwie kilkanaście metrów.

Niemal jednogłośnie po części mieszkańców opowiedzieli się zarówno urzędnicy, jak i radni Rady Miasta. Już parę dni temu, podczas sesji Rady Miasta, udało się zablokować kontrowersyjną inwestycję – radni niemal jednogłośnie przegłosowali decyzję dotyczącą przystąpienia do zrealizowania planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru, gdzie był stanąć nadajnik. Takie działania pozwalają na wstrzymanie budowy na co chwila parę miesięcy. Do obecnego okresu powinno dojść do znalezienia alternatywnej działki dla inwestora.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments