kiedy jest paradontoza

      Brak komentarzy do kiedy jest paradontoza

temat wybrany: kiedy jest paradontoza

Paradontoza to choroba dziąseł, która może wystąpić w każdym wieku, ale najczęściej pojawia się u osób powyżej 40. roku życia. Jest to choroba, która powoduje zanik kości wokół zębów, co prowadzi do ich wypadania.

Głównymi przyczynami paradontozy są nieprawidłowa higiena jamy ustnej oraz palenie papierosów. Warto zatem pamiętać o regularnym myciu zębów, stosowaniu nici dentystycznych oraz płukanie jamy ustnej. Wizyty u dentysty również są bardzo ważne, ponieważ tylko on może dokładnie ocenić stan naszych zębów i dziąseł oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Objawy paradontozy to przede wszystkim krwawienie z dziąseł podczas mycia zębów, ból i obrzęk dziąseł oraz luźne zęby. W przypadku podejrzenia paradontozy należy niezwłocznie skonsultować się z dentystą, który przeprowadzi dokładne badanie i ustali odpowiednie leczenie.

Leczenie paradontozy polega na usunięciu płytki bakteryjnej oraz kamienia nazębnego z powierzchni zębów i z linii dziąseł. Następnie prowadzi się zabiegi mające na celu przywrócenie równowagi bakteryjnej w jamie ustnej oraz zwiększenie zabezpieczenia dziąseł przed powrotem choroby.

Ważne jest, aby nie lekceważyć objawów paradontozy i jak najszybciej udać się do dentysty. Dzięki odpowiedniemu leczeniu można zahamować postęp choroby i zachować zdrowe zęby i dziąsła na długo.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kiedy jest paradontoza

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments