KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

O północy Polska przywróciła kontrole na całych możliwościach. Od niedzieli przez 10 dni do Nasz nie będą potrafili wjeżdżać cudzoziemcy. Na ten stan kontrolę graniczną wprowadzono ponadto w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w profesjonalnym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie tylko w powołanych do tego mieszkaniach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie ścianie będzie możliwe jedynie na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni natomiast na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie rządzona przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie dość do stanu zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w kontrakcie z wystąpieniem dużego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie montować zadania przy zastosowaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o nasze zasoby kadrowe natomiast we współdziałaniu z Władzą i Społeczną Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co wtedy świadczy w pracy dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą potrafili: obywatele RP; cudzoziemcy, którzy są małżonkami albo dziećmi obywateli RP albo są pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czy osoby posiadające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na miejscu RP; cudzoziemcy mający należeć do publikacji na miejscu RP tj. cudzoziemcy uprawnieni do pisania pozycji na takich samych zasadach co obywatele polscy; posiadający zezwolenie na pozycję, zezwolenie na pozycję sezonową, oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi na miejscu RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może dać cudzoziemcowi na wjazd na miejscu RP, w trybie znanym w ustawie z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments