MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa złota w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy pracuje przy wypadkach na drogach pomorskich drogach natomiast w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z dopłatą do Kołobrzegu i okolic. Od lat kierowane są nieskuteczne starania o bazę całoroczną.

Kiedy się okazuje, nawet baza sezonowa może uciec z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie istnieje zawsze likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w ostatnim Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma wrócić do Agencji Mienia Wojskowego, a później doświadczyć w dłoni Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie istnieć na pokrycie kosztów połączonych z dzierżawą. Co godne podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim grane istnieje także poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się zachować w regionie bazę śmigłowca ratunkowego. Usługę w obecnej propozycji zapowiedzieli posłowie z świata.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments