Pakowanie prezentów na Dzień Ojca

      Brak komentarzy do Pakowanie prezentów na Dzień Ojca

Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami. To kolejna okazja, kiedy możemy wypróbować kreatywne pakowanie prezentów. Włożenie podarunku do ozdobnej torebki nie robi już na nikim wrażenia. Przed Dniem Ojca warto poświęcić kilka chwil na przygotowanie prezentu tak, by zaskoczył on nie tylko wnętrzem, lecz także formą. Zobacz, jak kreatywnie zapakować podarunki i gdzie kupić elementy, niezbędne do pakowania prezentów.

Prezenty o regularnych kształtach

Książki, płyty czy czekoladki to prezenty, niewymagające wysiłku przy pakowaniu. Wystarczy, że odpowiednio zawiniemy je w ozdobny papier. Jeśli jednak chcemy nadać podarunkowi indywidualnego charakteru, możemy poszukać wyjątkowego papieru do pakowania. Oryginalnym pomysłem będzie zakup tego, przypominającego gazetę. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również wykorzystanie zwykłego szarego papieru i samodzielne wykonanie ozdób. W tym celu przydadzą się nie tylko wstążki, lecz także brokat, pisaki czy płatki kwiatów. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Samodzielnie zapakowany prezent z pewnością ucieszy tatę – doceni on trud, jaki włożysz w wykonanie pakunku.

Prezenty nietypowe

Podarunki, takie jak wędka, kołowrotek, kubek czy nawet koszula, mogą nastręczyć wielu trudności podczas pakowania. Nie mają one regularnego kształtu, przez co stworzenie pięknego opakowania staje się kłopotliwe. Na szczęście i na to mamy odpowiednie rozwiązanie. Podarunki, takie jak np. ręcznik, bluza czy koszulka warto zrolować przed zapakowaniem. Prezent w takiej formie możemy łatwo zawinąć w ozdobny papier satynowy i wykonać coś na kształt cukierka. Warto też wypróbować fizelinę – to elastyczny, trwalszy niż papier materiał, którym bez trudu owiniesz nietypowy prezent.

Opakowanie przezroczyste

Są takie prezenty, które już same w sobie wyglądają pięknie. Butelka dobrego alkoholu, ciekawa ozdoba do salonu lub ulubione kosmetyki to podarunki, których nie musimy ukrywać pod warstwą papieru czy fizeliny. W takich przypadkach dobrze sprawdzi się przezroczysty celofan. Wystarczy, że postawisz prezent na kawałku celofanu, zbierzesz wszystkie rogi i zwiążesz je razem na górze prezentu, używając ozdobnej wstążki lub sznurka jutowego, jeśli jego charakter lepiej pasuje do podarunku. W ten sposób możesz zapakować wszystkie prezenty o nietypowych kształtach.

Gdzie kupić akcesoria do pakowania prezentów?

Obecnie nie musimy nawet wychodzić z domu, by móc zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria do pakowania prezentów na Dzień Ojca. W sieci odnajdziemy mnóstwo sklepów internetowych, oferujących całą paletę produktów. Jednym z nich jest hurtownia florystyczna Florashop, w której nie brakuje zarówno oryginalnych oraz trwałych papierów do pakowania, jak i elementów ozdobnych (wstążki, sznurki, brokaty), a także fizeliny w różnych kolorach. Już dziś zamów odpowiednie akcesoria, by zdążyć z pakowaniem prezentów przed Dniem Ojca!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments