Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Radny Prosta i Sprawiedliwości Piotr Rzepka wydał na domowym wyglądu Fb informację o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, odpowiedzialność za obecny stan rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak pisze samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zakończone i niedługo będzie zlikwidowane” – taką informację dał na domowym wyglądu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez te 4 lata nie był wzmacniany przez samorząd. Zarzuca również obecnej prezydent, iż nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z względów politycznych. „Gdy się dowiedzieliśmy ze źródeł dopuszczonych do nowego obozu władzy wszystko było skłonne z mojej jednej decyzji działania z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc wydania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby uzyskać absolutorium. Większość została znaleziona kilka dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie było szybko potrzebne. Za żadne korzyści nigdy nie przejdę do rządzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na wesele członkowie PTTK to zauważają oraz nie są mi za złe”.

Do historie odniosła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Nigdy nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do negocjacji z Radnym Piotrem Rzepką na temat jego wyjścia z klubu Prosta i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w oddanym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w celu ochrony dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w całości:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że wcale nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na temat jego wyjścia z klubu radnych Prosta i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które zrobiło się w miesiącu br., nie brał wkładu w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w sytuacji uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK szły do kraju sierpnia 2019 (spotkania wykonywały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było skojarzone spośród jego wykonaniem z klubu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że nowy klub radnych „Nowy Kołobrzeg” zaistniał w miesiącu br., a sesja absolutoryjna zrobiła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o analizę jego mowie w celu ochrony mojego prawego imienia oraz wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK zdał się do Centra o wsparcie finansowe wykonywanej przez siebie działalności. Jednakże z opinie na fakt, iż PTTK oferuje usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały kończyć się z prowadzeniem odpowiednich procedur. Wszelkie oferty ze perspektywy Miasta, w ostatnim takie jak ewentualnego zakup publikacji wydawanych przez PTTK (mowa tutaj o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły pomocy w zarządzie oddziału PTTK. Z odpowiednią odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zajęty jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z opinie na obecne przepisy wręczyć nie mogło. Dodam, że nowa propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy dobrych z daniem na cztery regionalne uwagi nie mogła stać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy dobrych z daniem na prawdziwe wskazywania na praca miasta oraz jego mieszkańców.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby być start PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W wielu miastach w Polsce PTTK organizuje różne doświadczenia i przyciąga w obecny rodzaj środki z budżetu – na realizację zadań własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie udogodnienie w kwocie 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments