Po co stomatolog zatruwa zęba?

      Brak komentarzy do Po co stomatolog zatruwa zęba?

Procedura zatrucia zęba była do niedawna bardzo często wykonywana przy leczeniu kanałowym. Dzisiaj zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia.

Po co stomatolog zatruwa zęba?

W niektórych przypadkach zatrucie zęba jest konieczne do wykonania endodoncji. Kiedy nerw zakażony jest źródłem bólu, stomatolog otwiera komorę zęba oraz dokonuje jego dewitalizacji, czyli mówiąc inaczej zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory powoduje ,że nerwy obumierają i jednocześnie niweluje się ból.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb trzeba zatruć, ażeby pacjent nie odczuwał bólu przy oczyszczaniu kanału. W przypadku, kiedy nerw zęba jest już całkowicie martwy, zatrucie jednakże nie będzie konieczne.

Dewitalizacja to procedura, którą przeprowadza się podczas oczyszczaniu kanału, kiedy pacjent cały czas odczuwa ból. Jeżeli znieczulenie nie daje należytych wyników do zęba wprowadza się trutkę. Takie zatrucie może być przeprowadzone również, kiedy pacjent z jakichś względów obawia się zwykłego znieczulenia. Często wybiera się tą metodę uśmierzenia bólu u małych dzieci, których zęby wymagają leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do dewitalizacji zęba stosowany jest paraformaldehyd. Jest to substancja toksyczna i nieprzyjazna dla organizmu ludzkiego. W przypadku należycie wykonanego zabiegu ten związek chemiczny nie powinien posiadać wpływu na pozostałe części naszego ciała. Jednak w badaniach przeprowadzonych na pacjentach obecność paraformaldehydu jest widoczna w węzłach chłonnych, nerkach, płucach oraz mózgu. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja, kiedy trutką wydostanie się z wnętrza zęba oraz przedostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments