Poczta kurier Karlino zamów online

      Możliwość komentowania Poczta kurier Karlino zamów online została wyłączona

Z powodu wysokiego tempa życia i dużej popularności transakcji online, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku usługi zachęcają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Darłowo jest bardzo proste i naprawdę może ułatwić nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie mogą być korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia popełniamy przy wysyłaniu paczek?

Poczta kurier Darłowo

Małe paczki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane paczki, to te o niewielkich rozmiarach. Mimo że dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez pracownika firmy kurierskiej dużo ułatwia. Oszczędzamy przy okazji czas i nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Nadanie niewielkiej paczki to tylko kilka elementów, w pierwszej kolejności trzeba złożyć zamówienie na kuriera, zabezpieczyć przesyłkę zgodnie z wytycznymi i czekać aż Poczta kurier Darłowo zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość wziąć naszą paczkę nawet w tym samym dniu, jeśli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, lub dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na przekazaniu przesyłki do adresata na czas. Zazwyczaj czas dostarczenia paczki to 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Jeśli zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo paczek miesięcznie możemy skorzystać z opcji przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy szansę dostania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tylu paczek na pewno zauważymy też korzyść z odbierania ich przez kuriera w prost spod naszego mieszkania. Zaniesienie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by mnóstwo czasu i mogło wymagać od nas wysiłku, szczególnie gdypakunki dużo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych będzie niższa aniżeli płatność za każdą z nich z osobna. Jeśli więc jesteśmy zmuszeni nadawać duże ilości paczek warto skorzystać z opcji przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, gdy produkt który chcemy przesłać zajmuje naprawdę dużo miejsca oraz dużo waży? Opłacalnym rozwiązaniem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się zbytnio od nadania tradycyjnej paczki. Także musimy złożyć zamówienie, zapakować pakunek oraz ułatwić kurierowi odbiór. Ze względu na gabaryty pakunku musimy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu przechowywania ładunku.

Dobrze pamiętać, że wyliczając wymiary pakunku oraz masę musimy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta waży około 25 kg i ma około 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety będą zmienić swoją masę pod wpływem wilgoci, w związku z tym rozsądniej jest nie przybliżać się do maksymalnej wagi pakunku. Wybierając paletę na której prześlemy produkty, dowiedzmy się czy jest ona w dobrym stanie. Nadgniła paleta nie będzie stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie wysłania pakunku, możemy mieć problem z otrzymaniem zwrotu za zniszczenia.

Generalne zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne zasady dotyczące rozmiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego dobrze jest poznać je przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości paczki i jej gabarytów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy okręcenie jej stretchem lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie paczki z wrażliwą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się drgania. Chociaż Poczta kurier Darłowo stara się żeby wszystkie pakunki były transportowane z delikatnością, jednak warto pamiętać, że podczas transportu nasza przesyłka może się obracać a nawet być zgnieciona przez inne przesyłki.

Inną rzeczą o której sporo nadawców zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Darłowo odbierając przesyłkę potrzebuje też ten list przewozowy dostać i jeśli nie wydrukowaliśmy go z wyprzedzeniem, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już czeka. Tym samym wydłużamy czas odbioru przesyłki i w skali całego dnia, może okazać się, że kurier nie zdoła do kogoś dotrzeć. Dlatego warto pomyśleć nie tylko o sobie, ale również o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Darłowo .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę