Praktyki związane z otwieraniem bramy pilotem

Brama automatyczna to bezpieczeństwo i wygoda dla użytkowników. Dlatego, kiedy ktoś decyduje się na to, by bramę taką posiadać na własnej posesji to musi wiedzieć, że jedynie jej właściwa eksploatacja przyczyni się do tego, że przez dłuższy czas brama będzie działała bez zarzutu. Ważne chociażby jest to, w jaki sposób użytkuje się pilota do bramy.

 

Korzystanie z pilota do bramy automatycznej

Podczas przeglądania w sklepach urządzeń takich jak piloty do bram na pewno można zauważyć, że jest ich dużo. Warto wobec tego sprecyzować swoje wymagania co do tego, z jakiego pilota chcielibyśmy korzystać oraz jak często będziemy to robić Pilot powinien bowiem być dostosowany nie tylko do napędu i do centrali, ale również do tego, jakie są oczekiwania związane z jego codziennym użytkowaniem. Dobór optymalnego modelu zagwarantuje użytkownikom jak największe bezpieczeństwo i wygodę. Warto będzie zainwestować w droższy, oryginalny nadajnik. Takie są w pełni sprawne i posiadają niezbędne atesty, potwierdzające ich bezawaryjne działanie.Oznaczone są one znakiem CE. Rozsądnie jest zakupić wszystkie elementy związane z automatyką bramy u jednego producenta. Poza ich dobrym działaniem można też wtedy liczyć na sprawny serwis i naprawę lub wymianę, kiedy tylko zajdzie taka konieczność.

Eksperci przyjmują, że oryginalne piloty do bram działają do około 3 lat, a później należy wymienić w nich baterię. Naturalnie, podczas wymiany baterii należy kierować się tym, by była ona jak najwyższej jakości. Dodatkowo, warto mieć świadomość, że na to, jak działa bateria wpływa między innymi fakt, w jaki sposób przechowywany jest pilot. Kiedy chowamy go kieszeni to ryzykujemy, że zostanie załączony. Nie warto też w zbyt niskich lub w zbyt wysokich temperaturach pozostawiać pilota w aucie.Trzeba wiedzieć, że im słabsza jest bateria, tym słabsza jest moc emitowanego sygnału. Dobrze zaprogramowany pilot jest w stanie wyszukać zasięg z odległości około 50 metrów, jeśli tylko nie napotka na swojej drodze przeszkód, jakimi mogą być drzewa, mury lub inne samochody. W związku z tym, warto otwierać bramę wtedy, kiedy już mamy ją na widoku.

To, w jaki sposób będziemy korzystać na co dzień z pilota oraz, czy będziemy to robić zgodnie z jego przeznaczeniem determinuje późniejsze jego działanie. A użytkownik może się cieszyć doskonale działającą bramą, o każdej porze dnia.

Ważna kwestia: częstotliwość

Nie bez znaczenia pozostaje to, jaką piloty do bram będą miały ustawioną częstotliwość. Producenci zaliczani do wiodących na rynku oferują dwa rodzaje częstotliwości: mniejszą i większą. Pierwsza z nich to 868,35 MHz, a druga – 433,92 MHz. Mniej urządzeń działa na pierwszej z tych częstotliwości i to ona jest bardziej polecana, z uwagi na to, że występuje na niej mniej zakłóceń. Poza tym, jest to częstotliwość, która pozwala dostosować się do warunków otoczenia, co jeszcze bardziej poświadcza o jej niezawodności.

Kiedy mówimy o częstotliwości to nie możemy również zapominać o tym, jak ważne jest samo kodowanie pilota. Można zdecydować się na kod stały lub zmienny, jednak o wiele bezpieczniejszy jest kod zmienny. Tym bardziej, że w tej chwili można spodziewać się ustalenia wielomilionowych kombinacji. Szansa na powtórzenie konkretnych kodów jest wręcz zerowa.

Kolejnym, równie innowacyjnym rozwiązaniem jest to, że można podzielić nadajniki na dwa typy: Master i Slave. Wyłącznie jeden pilot Master może być wykorzystany do skopiowania sygnału. Nadajnik Slave uczy się od Mastera, aczkolwiek nie może być skopiowany. Kiedy chcemy rozpoznać, który spośród typów mamy w ręku, wystarczy załączyć pilot. Na modelu Master dioda zamiga raz i świecić będzie w sposób ciągły, natomiast model Slave od razu zaświeca się w sposób ciągły. Bezpieczeństwo, gwarancja użytkowania i ergonomiczność pilotów, zwłaszcza tych od producenta FAAC sprawiają, że rzeczywiście warto z nich korzystać. Innowacyjne, a zarazem standardowe rozwiązania w automatyce bram będą postrzegane jako wyjątkowo korzystne dla potencjalnych użytkowników.

Zarządzanie centralą

Dobór optymalnego modelu pilota do bramy pozwala doskonale zarządzać centralą sterującą w konkretnie zastosowanym napędzie do bram. Jest to bardzo ważna informacja, z punktu widzenia obsługi całej bramy. W związku z tym, zawsze warto zapytać o sposób użytkowania nadajnika ekspedienta w sklepie lub monterów, którzy zakładają napęd na naszej posesji. Warto też zaznajomić się z instrukcją obsługi pilota. Później nie pozostaje nic innego, jak umiejętne posługiwanie się pilotem, bez zakłócania zasięgu emisji fal radiowych. Dodatkowo, należy pamiętać o tym, jak istotny jest sam sposób przechowywania pilota. Rozsądne korzystania z pilota w warunkach jesiennych oraz zimowych również okaże się bardzo istotne, tym bardziej, że liczy się to, aby pilot był w pełni sprawny zawsze wtedy, kiedy chcemy z niego skorzystać. Mimo wielu nowoczesnych propozycji dotyczących otwierania automatycznych bram piloty nadal cieszą się największą popularnością i to właśnie z nich warto robić użytek, a na pewno nie będziemy żałowali tego, co wybieramy.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments