Przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk – problem, który przytrafia się co trzeciemu mężczyźnie. Czy da się go leczyć? Przedwczesny wytrysk to problem który przytrafia się co trzeciemu polakowi. Jakie są przyczyny? Jak walczyć z nim? Czy są metody oraz sposoby leczenia? Sprawdź w artyukle.

Przedwczesny wytrysk

Niezadowolenie swojej partnerki seksualnej to zmora każdego faceta. Jednym z powodów tego jest przedwczesny wytrysk. Może on odebrać radość i chęć do seksu. Dopiero co zaczęliście się kochać, minęło parę sekund, a on już skończył. Taka sytuacja zirytuje każdą kobietę. Skąd to się bierze? Czy są sposoby na wydłużenie stosunku? O tym w tymże artykule.

Okazuje się, że przedwczesny wytrysk to bardzo częste zaburzenie seksualne. Rujnuje życie intymne pary. Warto więc znać sposoby na przedwczesny wytrysk. Na tą dolegliwość cierpi 28% mężczyzn na świecie, a w Polsce co trzeci. Kilkanaście lat temu problem ten dotyczył tylko młodych niedoświadczonych mężczyzn. Niestety teraz zmaga się z nim sporo panów mających duże doświadczenie seksualne.

Seksuolodzy określają go jako „niezdolność powstrzymania wytrysku przed wspólnym doznaniem przyjemności przez oboje partnerów przed upłynięciem minimum dwóch minut od rozpoczęcia stosunku”. Problem znika, jeżeli stosunek trwa 30 sekund, ale to teoria. W praktyce panie marzą o trzyminutowej grze wstępnej. Tak więc przedwczesny wytrysk potrafi wyjątkowo uprzykrzyć życie i zniechęcić do współżycia.

Nie ma jednoznacznej przyczyny tej wstydliwej męskiej dolegliwości. W okresie dojrzewania winna może być burza hormonów. W dojrzałym wieku wynika on najczęściej z:

Nadciśnienia
Cukrzycy
Chorób prostaty
Zapalenia gruczołu krokowego
Nadczynności tarczycy
Zbyt częstej masturbacji
Zbyt długie abstynencji seksualnej
Częstej zmiany partnerów

Dodatkowo możemy do przyczyn dorzucić stres, nadużywanie alkoholu, niepewność uczuć, lęk przed ośmieszeniem, nadużywanie papierosów oraz środków odurzających. Ta długa lista wskazuje, że nie jest to marginalny problem i może obejmować całkiem duży odsetek męskiej populacji. Jak twierdzą seksuolodzy, sama ejakulacja bierze się w 98% z psychiki, a nie z fizjologii. Dlatego lecząc przedwczesny wytrysk skupiamy się głównie na psychice i pozytywnym nastawieniu.

Jest kilka metod radzenia sobie z tym problemem. Obejmują one zakres od ćwiczeń i reagowania na pierwsze sygnały, aż po stosowanie kilku prezerwatyw naraz czy picie alkoholu przed samym zbliżeniem. Alkohol rozrzedza krew, zmniejsza ciśnienie i opóźnia seksualny koniec. Niektórzy starają się nie myśleć o tym, co ich podnieca, a inni stosują kremy znieczulające. Żadna z tych metod nie jest dobra, bo partnerka może się poczuć zarówno niezauważana lub po prostu jak rzecz. Znieczulenie nie jest też dobrym rozwiązaniem. Nasza partnerka może mieć uczucie braku komfortu, co spowoduje obniżenie jej libido.

Do najnowszych i bardzo popularnych metod należy metoda APE (Anti Premature Ejaculation). Jest to zestaw wskazówek oraz ćwiczeń, które pomagają poradzić sobie z przedwczesnym wytryskiem. Metoda bazuje na normalnych zachowaniach, a jej stosowanie ma spowodować, że mężczyzna powróci do normalnego czasu reakcji na podniecenie, czy nagłe zwroty akcji. Fachowcy twierdzą, że wystarczy pół godziny dziennego treningu, by zauważyć różnice. Sporo też zależy od waszej partnerki. Jej odpowiednie podejście, spokój, zrozumienie i miłość pozwoli przeżyć pozbawiony stresu stosunek.

W jednym z ćwiczeń partner kładzie się na plecach. Partnerka siada na jego udach okrakiem. Delikatnie go pieści, aż do pełnej erekcji po czym zwalnia pieszczoty, gdy on będzie zbliżał się do orgazmu. Tuż przed wytryskiem przytrzymaj mocno członka, około 3 cm poniżej główki na około 10 sekund. Wznów stymulacje dopiero wtedy, kiedy podniecenie u partnera nieco spadnie. Powtarzajcie to ćwiczenie kilka razy pod rząd, aż partner zacznie bardziej panować nad wytryskiem, a partnerka rozpozna oznaki zbliżającego się wytrysku. Następnie partner nauczy się kontroli swoich reakcji podczas samego stosunku. Dosiądź partnera, tak jak w pozycji na jeźdźca i wprowadź twardy członek do pochwy. Partnerka nie wykonuje żadnych ruchów ciałem. Jeśli partner nie jest dostatecznie podniecony to wykonaj kilka ruchów mięśniami Kegla. Przed zbliżającym się wytryskiem wysuń członka z pochwy i ściśnij jak w pierwszej części ćwiczenia. Poczekajcie, aż napięcie częściowo opadnie i powtórzcie ćwiczenie kilkakrotnie wydłużając czas bezruchu. Po kilku seriach partner powinien już mieć większą kontrolę nad wytryskiem i wtedy możecie podjąć pełny stosunek zakończony orgazmem.

Następną techniką jest stara metoda stosowana od tysiąc leci – chińska technika uciskania krocza. Jej skuteczność przebija współczesne metody powstrzymywania przedwczesnego wytrysku. Wymaga ona relaksu i dużej wprawy partnerki. Opóźnienie wytrysku następuje w wyniku uciśnięcia trzema palcami puntu w centralnej części krocza (między jądrami, a odbytem) i odczekanie, aż podniecenie nieco opadnie.

Kolejna z  metod polega na ćwiczeniu mięśni Kegla. Trzeba je wykonywać w seriach po 30 szybkich skurczów i rozluźnień mięśni dna miednicy oraz kilka serii długich skurczów okołów 10 sekundowych. Ćwiczyć należy rano i wieczorem, z czasem wydłużając czas napięcia mięśni. Zastosujcie również technikę wycofania. Kiedy partner czuje zbliżający się wytrysk, powinien przerwać pchnięcia i wysunąć członka z pochwy, pozostawiając w niej tylko główkę. Następnie napinać mięśnie Kegla i liczyć do dziesięciu. Niektórzy mężczyźni twierdzą, że lepszy efekt daje dziesięć szybkich skurczów. Należy wypróbować oba sposoby.

Metoda stop and go jest propagowana przez amerykańskich seksuologów. Polega na przerwaniu stosunku przed wytryskiem i zajęciu się pieszczeniem partnerki. Stosunek podejmujemy dopiero, kiedy erekcja trochę opadnie. Takie przeplatanie stosunku z innymi formami seksu może znacznie wydłużyć współżycie.

Metoda dziesięciu pchnięć opiera się przepływie energii, a dokładniej sterowaniu nim. Jest to technika dalekowschodnia. Partner podczas penetracji liczy cykle głębokich i płytkich pchnięć. Wykonuje się je nie wychodząc z partnerki, według poniższej zasady:

9 płytkich pchnięć i 1 głębokie
8 płytkich pchnięć i 2 głębokie
7 płytkich pchnięć i 3 głębokie
6 płytkich pchnięć i 4 głębokie
5 płytkich pchnięć i 5 głębokich
4 płytkie pchnięcia i 6 głębokich
3 płytkie pchnięcia i 7 głębokich
2 płytkie pchnięcia i 8 głębokich
1 płytkie pchnięcie i 9 głębokich

Ta metoda sprawdza się w przypadku mężczyzn, którzy szybko się podniecają lub para chce wydłużyć znacznie stosunek. Tempo płytkich pchnięć powinno być umiarkowane, natomiast głębokich szybkie i zdecydowane. Między sesjami zwykle robi się przerwę i zajmuje pieszczotami. Po opadnięciu podniecenia można rozpocząć następną serię. Jeżeli podczas serii partner będzie bliski orgazmu, partnerka  powinna zastosować uciskanie krocza jak opisano powyżej.

Są też farmakologiczne środki opóźniania wytrysku. Pamiętaj jednak, że są one ostatecznością. Działają wtedy, gdy okazuje się, że przyczyną zaburzeń jest nadpobudliwość nerwu sromowego, nadwrażliwość żołędzi członka lub napięcie mięśni zwieracza cewki moczowej. Dużo większe efekty daje terapia kombinowana. To znaczy połączenie treningu z elektroterapią lub fizjokinezyterapią. Stosowana jest ona w specjalistycznych gabinetach. Należy wykonać przynajmniej 15, codziennie wykonywanych zabiegów.

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Mikołaj Online

Mikołaj Online

Leave a Replay

opiniegowork.pl

Strona: opiniegowork.pl kategoria tematyczna: Opinie Opiniegowork.pl to platforma umożliwiająca publikację i przeglądanie opinii na temat pracodawców. Dzięki naszej stronie można poznać rzetelne i wiarygodne informacje o firmach, a także podzielić

Czytaj więcej »

supporthuawei.pl

Strona: supporthuawei.pl kategoria tematyczna: Sklep Supporthuawei.pl – oficjalna strona wsparcia technicznego dla użytkowników urządzeń Huawei. U nas znajdziesz pomoc w kwestiach związanych z telefonami, tabletami, smartwatchami oraz innymi produktami marki

Czytaj więcej »

testydlapalestry.pl

Strona: testydlapalestry.pl kategoria tematyczna: Edukacja Testy dla palestry – zdaj egzamin na prawo jazdy z łatwością! Szukasz sprawdzonego źródła testów na prawo jazdy? Koniecznie odwiedź stronę internetową testydlapalestry.pl! Nasza platforma

Czytaj więcej »

50kaweek.pl

Strona: 50kaweek.pl kategoria tematyczna: Zarabianie 50kaweek.pl to strona internetowa promująca możliwość zarabiania 50 tysięcy złotych tygodniowo. W ofercie znajduje się kompleksowy system szkoleń oraz narzędzi, które pozwolą Ci osiągnąć sukces

Czytaj więcej »

solmorska.com.pl

Strona: solmorska.com.pl kategoria tematyczna: Kulinarne Solmorska.com.pl to profesjonalna strona internetowa, dedykowana dla osób poszukujących najlepszych rozwiązań w zakresie medycyny estetycznej i kosmetologii. Nasza oferta skierowana jest zarówno do kobiet, jak

Czytaj więcej »

co czapka

temat wybrany: co czapka Jak wybrać idealną czapkę na jesień i zimę? Jesień i zima to czas, kiedy wiele osób sięga po ciepłe nakrycia głowy. Czapka to jedno z najpopularniejszych

Czytaj więcej »

volleyoann.pl

Strona: volleyoann.pl kategoria tematyczna: Ogólnotematyczny Volleyoann.pl to sklep internetowy, który oferuje szeroki wybór sprzętu do siatkówki. Znajdziesz u nas piłki, siatki, buty oraz inne akcesoria niezbędne do uprawiania tej fascynującej

Czytaj więcej »

leasingdlarolnika.pl

Strona: leasingdlarolnika.pl kategoria tematyczna: Finanse Leasing dla rolnika – specjalnie dla Ciebie! | leasingdlarolnika.pl Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy leasingowej, która specjalizuje się w oferowaniu leasingu dla rolników.

Czytaj więcej »
Kołobrzeski Sąd odwołuje wokandy

Kołobrzeski Sąd odwołuje wokandy

W Stosunku Rejonowym w Kołobrzegu wydano zarządzenie dotyczące zagrożenia zarażeniem koronawirusem. Trzyma się przyjmowanie interesantów przez przełożonego i wiceprezesa sądu, dyrektora sądu, przewodniczących wydziałów, kierowników Kuratorskiej Służby Sądowej, kierowników sekretariatów

Czytaj więcej »

uzm.pl

Strona: uzm.pl kategoria tematyczna: Ogólnotematyczny UZM.pl – oficjalna strona Uniwersytetu Zielonogórskiego Witaj na oficjalnej stronie Uniwersytetu Zielonogórskiego! UZM.pl to kompleksowy portal dla studentów, pracowników i wszystkich zainteresowanych naszą uczelnią. Strona

Czytaj więcej »

crrju.pl

Strona: crrju.pl kategoria tematyczna: Ogólnotematyczny Crrju.pl to strona internetowa, która oferuje kompleksową obsługę prawną dla firm oraz osób prywatnych. Nasza kancelaria prawna specjalizuje się w różnorodnych dziedzinach prawa, takich jak

Czytaj więcej »

monetti.com.pl

Strona: monetti.com.pl kategoria tematyczna: Finanse Monetti.com.pl to internetowa platforma pożyczkowa, która oferuje szybkie pożyczki gotówkowe online. Nasza strona to idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują szybkich i łatwych pożyczek. Wysoka

Czytaj więcej »
W jakim celu Po co stomatolog dentysta zatruwa zęba?

Po co stomatolog zatruwa zęba?

Procedura zatrucia zęba była do niedawna bardzo często wykonywana przy leczeniu kanałowym. Dzisiaj zatruwanie zęba nie jest już wymagane do przeprowadzenia takiego leczenia. 0 0 votesDaj ocenę

Czytaj więcej »

dwietonyserca.pl

Strona: dwietonyserca.pl kategoria tematyczna: Ogólnotematyczny Witaj na stronie internetowej DwieTonySerca.pl! Jesteśmy sklepem online, który oferuje szeroki wybór biżuterii oraz dodatków dla kobiet i mężczyzn. W naszej ofercie znajdziesz zarówno eleganckie,

Czytaj więcej »

sklepyplay.pl

Strona: sklepyplay.pl kategoria tematyczna: Sklep SklepyPlay.pl to internetowy sklep z szeroką ofertą produktów z kategorii elektroniki oraz sprzętu audio i wideo. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze telewizory, odtwarzacze DVD i

Czytaj więcej »

ogrodzeniakolobrzeg.pl

Strona: ogrodzeniakolobrzeg.pl kategoria tematyczna: Usługi Ogrodzenia w Kołobrzegu – najwyższa jakość, konkurencyjne ceny i profesjonalna obsługa. Nasza firma oferuje ogrodzenia metalowe, drewniane oraz betonowe. Na naszej stronie internetowej znajdziesz bogatą

Czytaj więcej »

sprzedamkarty.pl

Strona: sprzedamkarty.pl kategoria tematyczna: Sklep Sprzedamkarty.pl to internetowy sklep, który oferuje szeroki wybór kart do gier i kolekcjonerskich. Nasza oferta obejmuje karty z popularnych gier takich jak Pokemon, Yu-Gi-Oh!, Magic:

Czytaj więcej »

pozyczkizaplo.pl

Strona: pozyczkizaplo.pl kategoria tematyczna: Finanse PozyczkiZaplo.pl to strona internetowa oferująca szybkie pożyczki dostępne online. Nasza firma oferuje pożyczki od 100 zł do 10 000 zł, które można spłacać w wygodnych

Czytaj więcej »
MEC WSTRZYMUJE OBSŁUGĘ INTERESANTÓ

MEC WSTRZYMUJE OBSŁUGĘ KLIENTÓW

MEC WSTRZYMUJE OBSŁUGĘ INTERESANTÓW W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce, w sztuce o zdrowie klientów, pracowników a też ciągłość dostaw ciepła, Miejska Energetyka Cieplna Firma z o.o.

Czytaj więcej »

gdzie boli przy zaparciach

temat wybrany: gdzie boli przy zaparciach Zaparcia to dolegliwość, która może dotknąć każdego z nas. Problem ten polega na nieregularnym wypróżnianiu, trudnościach z wypróżnianiem lub odczuwaniu bólu w trakcie wypróżniania.

Czytaj więcej »

melatonina

temat wybrany: melatonina „Melatonina – jak działa i kiedy się jej stosuje?” Melatonina to hormon, który wpływa na rytm dobowy organizmu i reguluje sen. Dlatego też jest stosowana w leczeniu

Czytaj więcej »

bezbig.pl

Strona: bezbig.pl kategoria tematyczna: Finanse Bezbig.pl to profesjonalna strona internetowa, która oferuje szeroką gamę produktów i usług związanych z tworzeniem stron internetowych. Nasza firma składa się z zespołu doświadczonych specjalistów,

Czytaj więcej »