Przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk – problem, który przytrafia się co trzeciemu mężczyźnie. Czy da się go leczyć? Przedwczesny wytrysk to problem który przytrafia się co trzeciemu polakowi. Jakie są przyczyny? Jak walczyć z nim? Czy są metody oraz sposoby leczenia? Sprawdź w artyukle.

Przedwczesny wytrysk

Niezadowolenie swojej partnerki seksualnej to zmora każdego faceta. Jednym z powodów tego jest przedwczesny wytrysk. Może on odebrać radość i chęć do seksu. Dopiero co zaczęliście się kochać, minęło parę sekund, a on już skończył. Taka sytuacja zirytuje każdą kobietę. Skąd to się bierze? Czy są sposoby na wydłużenie stosunku? O tym w tymże artykule.

Okazuje się, że przedwczesny wytrysk to bardzo częste zaburzenie seksualne. Rujnuje życie intymne pary. Warto więc znać sposoby na przedwczesny wytrysk. Na tą dolegliwość cierpi 28% mężczyzn na świecie, a w Polsce co trzeci. Kilkanaście lat temu problem ten dotyczył tylko młodych niedoświadczonych mężczyzn. Niestety teraz zmaga się z nim sporo panów mających duże doświadczenie seksualne.

Seksuolodzy określają go jako „niezdolność powstrzymania wytrysku przed wspólnym doznaniem przyjemności przez oboje partnerów przed upłynięciem minimum dwóch minut od rozpoczęcia stosunku”. Problem znika, jeżeli stosunek trwa 30 sekund, ale to teoria. W praktyce panie marzą o trzyminutowej grze wstępnej. Tak więc przedwczesny wytrysk potrafi wyjątkowo uprzykrzyć życie i zniechęcić do współżycia.

Nie ma jednoznacznej przyczyny tej wstydliwej męskiej dolegliwości. W okresie dojrzewania winna może być burza hormonów. W dojrzałym wieku wynika on najczęściej z:

Nadciśnienia
Cukrzycy
Chorób prostaty
Zapalenia gruczołu krokowego
Nadczynności tarczycy
Zbyt częstej masturbacji
Zbyt długie abstynencji seksualnej
Częstej zmiany partnerów

Dodatkowo możemy do przyczyn dorzucić stres, nadużywanie alkoholu, niepewność uczuć, lęk przed ośmieszeniem, nadużywanie papierosów oraz środków odurzających. Ta długa lista wskazuje, że nie jest to marginalny problem i może obejmować całkiem duży odsetek męskiej populacji. Jak twierdzą seksuolodzy, sama ejakulacja bierze się w 98% z psychiki, a nie z fizjologii. Dlatego lecząc przedwczesny wytrysk skupiamy się głównie na psychice i pozytywnym nastawieniu.

Jest kilka metod radzenia sobie z tym problemem. Obejmują one zakres od ćwiczeń i reagowania na pierwsze sygnały, aż po stosowanie kilku prezerwatyw naraz czy picie alkoholu przed samym zbliżeniem. Alkohol rozrzedza krew, zmniejsza ciśnienie i opóźnia seksualny koniec. Niektórzy starają się nie myśleć o tym, co ich podnieca, a inni stosują kremy znieczulające. Żadna z tych metod nie jest dobra, bo partnerka może się poczuć zarówno niezauważana lub po prostu jak rzecz. Znieczulenie nie jest też dobrym rozwiązaniem. Nasza partnerka może mieć uczucie braku komfortu, co spowoduje obniżenie jej libido.

Do najnowszych i bardzo popularnych metod należy metoda APE (Anti Premature Ejaculation). Jest to zestaw wskazówek oraz ćwiczeń, które pomagają poradzić sobie z przedwczesnym wytryskiem. Metoda bazuje na normalnych zachowaniach, a jej stosowanie ma spowodować, że mężczyzna powróci do normalnego czasu reakcji na podniecenie, czy nagłe zwroty akcji. Fachowcy twierdzą, że wystarczy pół godziny dziennego treningu, by zauważyć różnice. Sporo też zależy od waszej partnerki. Jej odpowiednie podejście, spokój, zrozumienie i miłość pozwoli przeżyć pozbawiony stresu stosunek.

W jednym z ćwiczeń partner kładzie się na plecach. Partnerka siada na jego udach okrakiem. Delikatnie go pieści, aż do pełnej erekcji po czym zwalnia pieszczoty, gdy on będzie zbliżał się do orgazmu. Tuż przed wytryskiem przytrzymaj mocno członka, około 3 cm poniżej główki na około 10 sekund. Wznów stymulacje dopiero wtedy, kiedy podniecenie u partnera nieco spadnie. Powtarzajcie to ćwiczenie kilka razy pod rząd, aż partner zacznie bardziej panować nad wytryskiem, a partnerka rozpozna oznaki zbliżającego się wytrysku. Następnie partner nauczy się kontroli swoich reakcji podczas samego stosunku. Dosiądź partnera, tak jak w pozycji na jeźdźca i wprowadź twardy członek do pochwy. Partnerka nie wykonuje żadnych ruchów ciałem. Jeśli partner nie jest dostatecznie podniecony to wykonaj kilka ruchów mięśniami Kegla. Przed zbliżającym się wytryskiem wysuń członka z pochwy i ściśnij jak w pierwszej części ćwiczenia. Poczekajcie, aż napięcie częściowo opadnie i powtórzcie ćwiczenie kilkakrotnie wydłużając czas bezruchu. Po kilku seriach partner powinien już mieć większą kontrolę nad wytryskiem i wtedy możecie podjąć pełny stosunek zakończony orgazmem.

Następną techniką jest stara metoda stosowana od tysiąc leci – chińska technika uciskania krocza. Jej skuteczność przebija współczesne metody powstrzymywania przedwczesnego wytrysku. Wymaga ona relaksu i dużej wprawy partnerki. Opóźnienie wytrysku następuje w wyniku uciśnięcia trzema palcami puntu w centralnej części krocza (między jądrami, a odbytem) i odczekanie, aż podniecenie nieco opadnie.

Kolejna z  metod polega na ćwiczeniu mięśni Kegla. Trzeba je wykonywać w seriach po 30 szybkich skurczów i rozluźnień mięśni dna miednicy oraz kilka serii długich skurczów okołów 10 sekundowych. Ćwiczyć należy rano i wieczorem, z czasem wydłużając czas napięcia mięśni. Zastosujcie również technikę wycofania. Kiedy partner czuje zbliżający się wytrysk, powinien przerwać pchnięcia i wysunąć członka z pochwy, pozostawiając w niej tylko główkę. Następnie napinać mięśnie Kegla i liczyć do dziesięciu. Niektórzy mężczyźni twierdzą, że lepszy efekt daje dziesięć szybkich skurczów. Należy wypróbować oba sposoby.

Metoda stop and go jest propagowana przez amerykańskich seksuologów. Polega na przerwaniu stosunku przed wytryskiem i zajęciu się pieszczeniem partnerki. Stosunek podejmujemy dopiero, kiedy erekcja trochę opadnie. Takie przeplatanie stosunku z innymi formami seksu może znacznie wydłużyć współżycie.

Metoda dziesięciu pchnięć opiera się przepływie energii, a dokładniej sterowaniu nim. Jest to technika dalekowschodnia. Partner podczas penetracji liczy cykle głębokich i płytkich pchnięć. Wykonuje się je nie wychodząc z partnerki, według poniższej zasady:

9 płytkich pchnięć i 1 głębokie
8 płytkich pchnięć i 2 głębokie
7 płytkich pchnięć i 3 głębokie
6 płytkich pchnięć i 4 głębokie
5 płytkich pchnięć i 5 głębokich
4 płytkie pchnięcia i 6 głębokich
3 płytkie pchnięcia i 7 głębokich
2 płytkie pchnięcia i 8 głębokich
1 płytkie pchnięcie i 9 głębokich

Ta metoda sprawdza się w przypadku mężczyzn, którzy szybko się podniecają lub para chce wydłużyć znacznie stosunek. Tempo płytkich pchnięć powinno być umiarkowane, natomiast głębokich szybkie i zdecydowane. Między sesjami zwykle robi się przerwę i zajmuje pieszczotami. Po opadnięciu podniecenia można rozpocząć następną serię. Jeżeli podczas serii partner będzie bliski orgazmu, partnerka  powinna zastosować uciskanie krocza jak opisano powyżej.

Są też farmakologiczne środki opóźniania wytrysku. Pamiętaj jednak, że są one ostatecznością. Działają wtedy, gdy okazuje się, że przyczyną zaburzeń jest nadpobudliwość nerwu sromowego, nadwrażliwość żołędzi członka lub napięcie mięśni zwieracza cewki moczowej. Dużo większe efekty daje terapia kombinowana. To znaczy połączenie treningu z elektroterapią lub fizjokinezyterapią. Stosowana jest ona w specjalistycznych gabinetach. Należy wykonać przynajmniej 15, codziennie wykonywanych zabiegów.

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Mikołaj Online

Mikołaj Online

Leave a Replay

wyleczyłem paradontozę

temat wybrany: wyleczyłem paradontozę Jak wyleczyć paradontozę? Paradontoza to choroba dziąseł, która może prowadzić do utraty zębów. Objawia się przede wszystkim krwawieniem z dziąseł, bólem przy żuciu oraz odsłonięciem szyjek

Czytaj więcej »

bizuteriaerotyczna.pl

Strona: bizuteriaerotyczna.pl kategoria tematyczna: Erotyka Bizuteriaerotyczna.pl to sklep internetowy oferujący szeroki wybór biżuterii erotycznej dla każdego. Nasza oferta obejmuje różnego rodzaju pierścionki, bransoletki, naszyjniki czy kolczyki, wykonane z najwyższej jakości

Czytaj więcej »

sprzataniewola.pl

Strona: sprzataniewola.pl kategoria tematyczna: Usługi Sprzataniewola.pl – profesjonalne usługi sprzątania Szukasz profesjonalnej firmy oferującej usługi sprzątania? Zapraszamy na stronę internetową sprzataniewola.pl! Oferujemy kompleksowe usługi sprzątania dla firm, biur i mieszkań.

Czytaj więcej »

zdzi.pl

Strona: zdzi.pl kategoria tematyczna: Ogólnotematyczny Zdzi.pl – sklep internetowy z elektroniką dla każdego! Zdzi.pl to miejsce, w którym znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do swojego domu czy biura. Nasz sklep internetowy

Czytaj więcej »

glimbax

temat wybrany: glimbax „Glimbax – co to jest i jak działa?” Glimbax to innowacyjny suplement diety, który cieszy się coraz większą popularnością wśród osób dbających o zdrowie oraz aktywnych fizycznie.

Czytaj więcej »

axcess-poland.pl

Strona: axcess-poland.pl kategoria tematyczna: Finanse Axcess-Poland.pl to internetowa platforma, która oferuje swoim użytkownikom szeroki wachlarz wysokiej jakości produktów przemysłowych. Na stronie znajdziesz wiele kategorii, takich jak narzędzia, chemia techniczna, materiały

Czytaj więcej »

skoliozy

temat wybrany: skoliozy Jak radzić sobie ze skoliozą? Skolioza jest schorzeniem polegającym na skrzywieniu kręgosłupa. Może pojawić się w każdym wieku i dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jeśli zauważysz

Czytaj więcej »

gielda-pracy.pl

Strona: gielda-pracy.pl kategoria tematyczna: Praca Giełda Pracy – oferty pracy dla Ciebie! Na stronie internetowej gielda-pracy.pl znajdziesz szeroki wybór ofert z różnych branż i zawodów. Nasza platforma umożliwia łatwe wyszukiwanie

Czytaj więcej »

adidas yeezy kiedy drop

temat wybrany: adidas yeezy kiedy drop Adidas Yeezy – kiedy premiera? Adidas Yeezy to jedna z najbardziej pożądanych kolekcji obuwia na świecie, stworzona we współpracy z raperem Kanye Westem. Kiedy

Czytaj więcej »

polskilombard.pl

Strona: polskilombard.pl kategoria tematyczna: Lombard Polski Lombard – szybki i łatwy sposób na pozbycie się problemów finansowych! Nasza strona internetowa oferuje szeroki wybór usług związanych z kredytowaniem, pożyczkami oraz sprzedażą

Czytaj więcej »

kf-omega.pl

Strona: kf-omega.pl kategoria tematyczna: Finanse Kf-omega.pl – Twoje centrum rozwoju osobistego i zawodowego! Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie znajdziesz szkolenia, kursy i coaching dla Ciebie i Twojej firmy. Nasi

Czytaj więcej »

skupzlotakolobrzeg.pl

Strona: skupzlotakolobrzeg.pl kategoria tematyczna: Lombard Skup złota w Kołobrzegu – najlepsza oferta na rynku! – skupzlotakolobrzeg.pl Poszukujesz miejsca, gdzie sprzedaż złota będzie szybka, bezpieczna i opłacalna? Skup złota w Kołobrzegu

Czytaj więcej »

swiatwedlugkiepskich.pl

Strona: swiatwedlugkiepskich.pl kategoria tematyczna: Filmy Witaj na stronie internetowej „Świat Według Kiepskich”! Jesteśmy zespołem pasjonatów kultowego serialu telewizyjnego, którego bohaterowie stanowią nie tylko rozrywkę, ale również ważny element polskiej popkultury.

Czytaj więcej »

elektroserwiseco.pl

Strona: elektroserwiseco.pl kategoria tematyczna: Ogólnotematyczny Elektroserwiseco.pl – Twój profesjonalny serwis elektroniczny! Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu naprawy sprzętu elektronicznego, w tym telewizorów, laptopów, konsol do gier oraz urządzeń mobilnych. Nasza

Czytaj więcej »

mocmagii.pl

Strona: mocmagii.pl kategoria tematyczna: Ezoteryka MocMagii.pl to miejsce dla osób, które chcą zgłębiać tajniki magii. Na naszej stronie znajdziesz wiele wartościowych artykułów na temat różnych dziedzin magii, takich jak czary,

Czytaj więcej »

rękawiczki nitrylowe co to

temat wybrany: rękawiczki nitrylowe co to Rękawiczki nitrylowe – co to i do czego służą? Rękawiczki nitrylowe to rodzaj rękawiczek jednorazowych wykonanych z syntetycznego kauczuku nitrylowego. Są one powszechnie stosowane

Czytaj więcej »

dentysta-gadomska.pl

Strona: dentysta-gadomska.pl kategoria tematyczna: Zdrowie i uroda Szukasz dobrego dentysty? Zapraszamy na stronę dentysta-gadomska.pl! Nasza klinika dentystyczna specjalizuje się w kompleksowej opiece stomatologicznej dla dorosłych oraz dzieci. Oferujemy wiele usług,

Czytaj więcej »

estradiol

temat wybrany: estradiol Estradiol – co to za substancja i jakie ma zastosowanie? Estradiol to naturalny hormon żeński, którego produkcja występuje w jajnikach i nadnerczach. Jest to hormon kluczowy dla

Czytaj więcej »

finestro.pl

Strona: finestro.pl kategoria tematyczna: Finanse Finestro.pl to innowacyjna strona internetowa, która oferuje szeroki wybór okien, drzwi oraz systemów osłonowych. Nasza firma stawia na jakość oraz precyzję wykonania, co przekłada się

Czytaj więcej »

kinowybrzeze.pl

Strona: kinowybrzeze.pl kategoria tematyczna: Filmy Witaj na kinowybrzeze.pl! Nasza strona internetowa to doskonałe miejsce dla miłośników kina i rozrywki. Znajdziesz tutaj aktualne repertuary kinowe w Twoim mieście oraz najpopularniejsze filmy,

Czytaj więcej »