Słupki drogowe plastikowe – gdzie się je stawia?

Plastikowe słupki drogowe znajdują szerokie zastosowanie nie tylko na drogach i w ruchu ulicznym, ale także poza nimi. To popularne i wszechstronne akcesoria, które pomogą Ci zorganizować i uporządkować Twoją przestrzeń. Doradzamy, gdzie sprawdzają się plastikowe słupki drogowe oraz w jakich branżach i sytuacjach są wykorzystywane.

Słupki drogowe plastikowe – najważniejsze cechy 

Plastikowe słupki drogowe mają zwykle kształt tarczy lub prostokąta. Standardowe plastikowe słupki ostrzegawcze są w kolorze białym i czerwonym. Wyposażone są również w odblaskowe paski foliowe zwiększające widoczność w ciemności oraz w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Z reguły słupek drogowy jest trwale przymocowany do podłoża i nie można go przesuwać. Wyjątkiem od tej reguły są jednak plastikowe słupki. Są znacznie lżejsze od słupków naziemnych, a także przenośne. Słupki ostrzegawcze z tworzywa sztucznego są dołączone do specjalnej plastikowej lub gumowej podstawy. Dzięki temu słupki drogowe można postawić w dowolnym miejscu. Kupując plastikowe słupki, trzeba zwrócić uwagę na jakość ich wykonania, a przede wszystkim na materiał podstawy i jej stabilność. Plastikowe słupki autostradowe można nazwać wymiennymi słupkami ogrodzeniowymi, tablicami kierującymi lub ogranicznikami skrajni. Materiał, z którego wykonane są słupki drogowe, zapewnia dobrą widoczność i stabilność oraz nie uszkadza pojazdów w kontakcie ze słupkiem.

Słupki drogowe plastikowe – zastosowanie

Plastikowe słupki drogowe znajdują szerokie zastosowanie w różnych sytuacjach i w wielu obszarach ruchu. Również wymienione tutaj alternatywne nazwy mówią wiele o ich możliwym użyciu. Zasadniczo słupki drogowe wykorzystywane są do zabudowy takich obiektów jak: 

  • parkingi, 
  • duże place,
  • hale, 
  • podjazdy w związku z ich renowacją. 

Słupki drogowe zasadniczo są używane do wyznaczania trasy podczas zmian w zarządzaniu ruchem oraz na etapie remontu lub budowy dużych lub małych dróg. Służą również do: 

  • wskazania wąskiego pasa, 
  • oznaczenia zarezerwowanego lub zaniżonego pobocza, 
  • oznakowania pasa awaryjnego lub oddzielającego. 

Na parkingach plastikowe słupki służą do organizowania miejsc parkingowych, są używane  także przed sklepami oraz tam, gdzie nie ma możliwości wytyczenia linii do oznaczenia miejsc parkingowych lub w celu zorganizowania elastycznych miejsc parkingowych. Plastikowe słupki parkingowe służą również do ochrony chodników przed ruchem kołowym oraz do wydzielenia obszarów dla samochodów, rowerów i pieszych w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Wiele słupków drogowych ma opcję uzupełnienia ich dodatkowym oznakowaniem, co zwiększa ich funkcjonalność. Plastikowe słupki przydają się również na podwórkach i prywatnych posesjach. Możliwości ich zastosowania są niemal nieograniczone.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments