świerzbem

      Brak komentarzy do świerzbem

temat wybrany: świerzbem

Świerzbem nazywamy chorobę skóry wywołaną przez pasożytnicze roztocza. Przede wszystkim dotyka ona dzieci i osoby starsze, ale może wystąpić u każdej grupy wiekowej. Objawia się ona intensywnym świądem i zaczerwienieniem skóry, a w niektórych przypadkach pojawiają się także pęcherze i strupy.

Jeśli podejrzewasz, że masz świerzb, warto udać się do lekarza. Zwykle przepisuje on preparaty na bazie permetryny, które pozwalają na zniszczenie roztoczy i złagodzenie objawów choroby. Oprócz tego, istnieją także domowe sposoby na łagodzenie świądu i przyśpieszanie procesu leczenia.

Przede wszystkim należy codziennie zmieniać i prać pościel oraz ubrania, a także dezynfekować przedmioty, z którymi miało się kontakt. Warto też stosować specjalne mydła i kremy łagodzące, które pomagają w walce z intensywnym swędzeniem.

Poza tym, warto wprowadzić do diety produkty bogate w witaminę C i minerały, które pomagają wzmocnić odporność organizmu i przyspieszyć proces gojenia skóry. Wśród nich znajdują się między innymi cytrusy, owoce jagodowe, orzechy i pestki dyni.

Podsumowując, świerzb może być bardzo nieprzyjemnym dolegliwością, ale istnieją skuteczne sposoby na walkę z nią. Warto pamiętać o higienie osobistej oraz stosować preparaty lecznicze i domowe sposoby na łagodzenie objawów. W przypadku braku poprawy, zawsze warto skonsultować się z lekarzem, który pomoże w doborze odpowiedniej terapii.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: świerzbem

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments