Turystyka Choszczno

      Brak komentarzy do Turystyka Choszczno

W poprzednich dwóch dekadach wyraźnie zamieniły się preferencje miłośników turystyki. Pojawiło się bardzo dużo zwolenników turystyki aktywnej, którzy wchodzą miejsca mniej zatłoczone. Działki nad jeziorami, owszem, nadal bawią się wielkim powodzeniem, ale dotyczy to także jezior niewielkich, których skupiska znajdziemy choćby na Suwalszczyźnie lub w ziemiach Mrągowa. Wzrosła też część osób szukających mniej popularnych osobliwości, ukrytych w odleglejszych zakątkach Polski.

Turystyka Dobrzany

Wybierzmy się Green Velo

Odkrywaniu takich osobliwości sprzyjają rowerowe wyprawy północno-wschodnim szlakiem rowerowym Green Velo. Założeniem pomysłodawców kursie było poprowadzenie go mniej zatłoczonymi miejscami, ale obfitującymi w jedno otoczenie przyrodniczo-krajobrazowe. Po drodze spotykają się i interesujące zabytki.

Szlak liczy około 1800 km i organizuje się w Elblągu. Wiedzie potem na wschód północną częścią województwa warmińsko-mazurskiego, miedzy innymi przez Węgorzewo i Gołdap wraz z Puszczą Romincką i popularnymi mostami w Stańczykach.

Wtedy są Suwałki, Suwalski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Krajowy i estetyczne Jezioro Wigry wraz z klasztorem Kamedułów. Docierając do Białegostoku jedna spośród jego nitek odchodzi w toku Łomży. Dobrze na drodze przejedziemy między innymi: Chełm, Zamość, Przemyśl, Rzeszów, Sandomierz i Kielce.

Turystyka Dobrzany

Co kilkadziesiąt kilometrów na kursu Green Velo usytuowane są tak zwane MOR-y, czyli „miejsca obsługi rowerów” z wiatami, mapami i sanitariatami.

Nie tylko wzdłuż granicy

Nie tylko wzdłuż północno-wschodniej granicy turysta znajdzie miejsca mniej zatłoczone. Często są toż po prostu granice województw, gdzie nie znajdziemy na ogół dużych miast. Przypadkami potrafi żyć Wielkopolska i Łódzkie.

Nadal do miejsc mniej zatłoczonych, tylko za to wyjątkowo malowniczych zaliczyć można Kaszuby i okolice północnej Odry.

Część spośród nas biorąc się w głowy liczy na myśli Tatry, chociaż według wytrawnych górskich wędrowców o znacznie bardziej malownicze są Sudety. Bieszczady i nie są zbyt zatłoczone, zwłaszcza u progu zimy. Przez cały rok czekają na turystów Góry Świętokrzyskie. Niepowtarzalny klimat ruin dawnych domów na Szlaku Orlich Gniazd, ciągnący się przez małopolskie i śląskie. Takich ruin spotkamy tu co chwila kilkanaście, żeby w Starsi lub Pilicy.

Turystyka Dobrzany

Warto jednakowoż brać na uwadze powiedzenie, że „pod latarnią jest powszechnie najciemniej” i wybrać się czasem w miejscowości wielkich metropolii. Tam i mogą nas spotkać miłe niespodzianki.

Turystyka Dobrzany

Zapraszamy do odwiedzin serwisu polecającego się inwestowaniem w glebę na Mazurach – zobacz również Turystyka – szlakiem miejsc mniej zatłoczonych

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments