Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Na wstępu tygodnia podpisano list intencyjny na budowę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je nazwa Dekpol. Będzie to najogromniejszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest przyjść na wstępu 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak wychodzi z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w jakim odnajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie wyróżniać ciekawa forma architektoniczna z niezliczoną sumą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, ale jeszcze dojazd do normalnego światła, co pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako generalny wykonawca inwestycji, będzie dodatkowo odpowiedzialny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W wstępnym etapie zostaną wykonane prace ziemne oraz platforma pod budowę galerii i sklepu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a dodatkowo rondo w układu bliski wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie oraz spełnienie zewnętrznych terenów zielonych i elementów małej architektury. Zakończenie rzeczy jest zajść w II kwartale 2021 r.

– Z pomoce na skomplikowane warunki gruntowe, w głównej kolejności prowadzone będą wsparcia i komunikacje gruntu. Zgodnie z inwestorem będziemy robić nad projektem wykonawczym, w jakim wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili stworzyć optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji i formy i ruszyć z prawdziwą budową już na wiosnę. Będzie obecne obecnie kolejny obiekt handlowy w polskim portfolio, więc jestem gotowy, że proces budowy przebiegnie łatwo i odpowiednio, a całość stawanie się kolejnym zapewnieniem swoich umiejętności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzroście Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w sąsiedztwu drogi ekspresowej S6.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments