W jakich miejscach można wykonać epilację laserową?

Depilacja laserowa to zabieg, który umożliwia długotrwałe usunięcie owłosienia. Jest to rozwiązanie, które cieszy się nie tylko wysoką skutecznością, ale także bezinwazyjnością i bezpieczeństwem. W artykule wyjaśniamy, w jaki sposób przebiega taki zabieg, w jakich partiach ciała można go wykonać oraz jak należy postępować bezpośrednio po zabiegu. Przeczytaj i dowiedz się tego!

  • Przebieg epilacji laserowej
  • Miejsca, w których wykonuje się epilację
  • Jak należy postępować po zabiegu depilacji laserowej

Przebieg epilacji laserowej

Epilacja laserowa to trwała metoda usuwania owłosienia przy pomocy lasera. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnej, mechanicznej depilacji przy użyciu maszynki bądź depilatora, jednak pozwala osiągnąć efekty, które utrzymują się znacznie dłużej. Do depilacji laserowej wykorzystuje się laser generujący wiązkę światła, który przy zetknięciu ze skórą, niszczy włoski poprzez wychwycenie melaniny znajdującej się w cebulkach włosów. Niestety zabieg jest skuteczny tylko dla włosów będących w pierwszej fazie wzrostu. Pozwala usunąć około 20-30% włosów.

Technologia ta wykorzystywana jest w różnych celach. Może to być:

  • usuwanie owłosienia w celach estetycznych,
  • usuwanie owłosienia związanego z zaburzeniami hormonalnymi, np. hirsutyzm,
  • leczenie stanów zapalnych mieszków włosowych.

Depilacja laserem wymaga odpowiedniego przygotowania. Sam zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna, która obejmuje m.in. kwalifikację do zabiegu, a także pozwala lekarzowi ocenić stan skóry oraz włosów. Ważne jest, aby na kilka tygodni przed zabiegiem zrezygnować z opalania się oraz stosowania balsamów brązujących i samoopalaczy. Wychodząc na słońce, należy nakładać krem przeciwsłoneczny z flitrem. Ponadto należy zrezygnować z depilacji woskiem, kremów do depilacji, depilatorów elektrycznych oraz wyrywania włosów pensetą. Zaleca się także zrezygnowanie ze stosowania leków rozrzedzających krew, a także spożywania herbat ziołowych. Dzień przed zabiegiem należy ogolić włosy w miejscu, w którym będzie przeprowadzany zabieg. Ich pozostawienie może doprowadzić do podrażnienia skóry.

Miejsca, w których wykonuje się epilację

Depilacja laserowa, np. w Klinice Miracki Warszawa może zostać wykonana tak naprawdę na każdym obszarze ciała, na którym znajduje się owłosienie. Najczęściej wykonuje się epilację na obszarach tj. brzuch, nogi, okolice bikini, pachy. Mężczyźni z kolei decydują się wykonać epilacją laserową najczęściej na plecach, torsie, brzuchu bądź np. w okolicy między brwiami bądź na górnej wardze.

W zależności od partii ciała, na której wykonuje się zabieg epilacji laserowej, cena może się znacznie różnić – podobnie jak czas wykonywania zabiegu.

Jak należy postępować po zabiegu depilacji laserowej

Usuwanie niechcianego owłosienia wymaga również odpowiedniego postępowania po zabiegu. Naturalnym objawem bezpośrednio po epilacji jest zaczerwienienie skóry w miejscu, w którym przeprowadzany był zabieg. Objaw ten powinien jednak ustąpić w ciągu kilku godzin bądź maksymalnie kilku dni. Po epilacji laserowej należy stosować odpowiedni krem, który poleci lekarz. Należy zachować ostrożność oraz nie trzeć skóry oraz delikatnie wycierać ręcznikiem. Podobnie jak przed zabiegiem, po zabiegu również należy unikać opalania oraz stosowania samoopalaczy i balsamów brązujących. Preparaty złuszczające można zacząć stosować dopiero po 2 tygodniach od epilacji. Jeśli Ty również chcesz umówić się na epilację laserową, skontaktuj się ze specjalistą z Kliniki Miracki Warszawa oraz umów się na wizytę konsultacyjną!

4 1 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hania
Hania
1 rok temu
Daj ocenę :
     

Przede wszystkim epilacja i depilacja laserowa to nie do końca jest to samo, mimo że efekt „ten sam” czyli gładka skóra :). Brakuje również przeciwwskazań do wykonania tak depilacji jak i epilacji np. tatuaże oraz makijaż permanentny, ciąża, antybiotykoterapia, przyjmowanie retinoidów etc. 🙂