Wędkarze z Kołobrzegu protestują

      Brak komentarzy do Wędkarze z Kołobrzegu protestują

Około 30 jednostek w poniedziałkowy poranek zablokowało wprowadzenie do kołobrzeskiego portu. W obecny technika właściciele kutrów wędkarskich sprzeciwiają się unijnej dyrektywie zakazującej im od 1 stycznia 2020 roku łowienia dorszy w Bałtyku.

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

 

Armatorzy blokują port by zwrócić uwagę rządu na ostatni punkt. Oczekują również od polityków informacji w sytuacji rekompensat za tworzący się w styczniu czteroletni zakaz połowu dorsza z Bałtyku. Dla wielu właścicieli jednostek wędkarstwo morskie jest optymalnym źródłem utrzymania. Wprowadzenie zakazu może więc w małym czasie doprowadzić ich nazwy do bankructwa.

Nowa unijna dyrektywa wchodzi w utrzymanie od 1 stycznia 2020 roku dodatkowo będzie funkcjonowała przez następne 4 lata. Dodaje ona cały zakaz łowienia dorsza we dalekim Bałtyku. Czynnikiem jest katastroficzna sytuacja bałtyckiego ekosystemu związana głównie z wielkim spadkiem liczb tej ryby.

Jeżeli dzisiejsza akcja protestacyjna nie przyniesie wyników w świadomości zainteresowania rządu, armatorzy zapowiadają kolejne etapy. Wówczas konsekwencje mogą być znacznie większe.

W poniedziałek oprócz Kołobrzegu protestowano także w Darłowie, Łebie, Ustce oraz Władysławowie.

 

Zobacz również taxi Kołobrzeg

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments