Węgry wychodzą z UE, a Trump przegrywa wybory. Znany bank wydał 10 szokujących prognoz

Węgry {wychodzą|wynikają|pochodzą|idą} z UE, a Trump przegrywa wybory. Znany bank wydał 10 szokujących prognoz

Duński Saxo Bank jak co roku dał swoich 10 szokujących prognoz na najszybszy rok. Tym zupełnie eksperci instytucji przewidują m.in., że Węgry wyjdą z Grupie Europejskiej, Donald Trump przegra wspólnie z Republikanami wybory prezydenckie w USA, a Rosja bycie się… wygranym w myśli zielonej oraz czarnej energii.

Węgry wychodzą z UE, a Trump przegrywa wybory. Znany bank wydał 10 szokujących prognoz

 

Szokujące prognozy Saxo Banku to wydarzenia, które mogłyby wstrząsnąć światem
Bank co roku przestrzega przed chwila prawdopodobnymi, ale niedocenianymi zdarzeniami
2020 r. według Saxo będzie stał pod znakiem „gruntownej zmiany status quo”
Tradycją już są „szokujące prognozy” specjalistów z Saxo Banku – duńskiego banku inwestycyjnego. Jak wskazują autorzy raportu, istnieje więc „etap mało prawdopodobnych, jednak często niedocenianych zdarzeń, których materializacja mogłaby wstrząsnąć rynkami finansowymi”.

Saxo podkreśla przy tym, że nie są wtedy jego dostępne prognozy rynkowe – prawdopodobieństwo ich działania wynosi 1 proc. Zarazem bank przypomina, że pytania o najistotniejszym nacisku – szokujące dla świata – toż ostatnie trochę spodziewane. Jak wyjaśnił Steen Jakobsen, główny ekonomista Saxo:

Uważamy, że w 2020 roku niemal pod jakimś względem tematem przewodnim będzie prawdziwa zmiana status quo. Rok bieżący prawdopodobnie istnieć jak wielkie wahadło, wydobywające się w punkcie przeciwieństw dotyczących polityki w miejscu ogólnym, polityki finansowej i finansowej, a także – co równie istotne – ochrony środowiska. W kontekście szeroko rozumianej polityki oznaczałoby to szybką porażkę populizmu, zastąpionego dążeniem do „zdrowia” zamiast do podziału społeczeństwa. W odniesieniu do robienia polityki mogłoby toż nazywać, że banki centralne zejdą na dalszy plan, i że nawet nieco znormalizują stopy procentowe, podczas gdy rządy przejmą ich ziemię w charakterze wydatków powiązanych z bazą i metodą klimatyczną.

Oto 10 najbardziej szokujących prognoz Saxo Banku na 2020 r.:

1. Rosja głównym wygranym w myśli zielonej oraz czarnej sił
W 2020 r. OPEC i Rosja, wyczuwając spowolnienie produkcji ropy z łupków w Kształtach Zjednoczonych w klubu z brakiem zwrotu z lokaty w niniejszym rynku, skorzystają z przyczynie i zapowiedzą istotne dodatkowe cięcia produkcji ropy w rodzimych krajach. Zbiegnie się wtedy w klimacie z nową rundą IPO Aramco, zapewniając pożądany poziom wyceny przez inwestorów spoza Arabii Saudyjskiej. Będzie więc zaskoczeniem dla rynku, a walka o pokrycie krótkich wartości i marzenie funduszy hedgingowych do pokrycia niezabezpieczonej ekspozycji na szersze wartości spowodują, że cena ropy Brent wróci do stanu 90 dolarów za baryłkę. W Rosji wykaże się to wspaniałym zwycięstwem nie ale dla Rosnieftu, ale i dla finansów publicznych, w których próg rentowności budżetu na 2019 r. budował się na wartości ropy Urals 49 dol. za baryłkę. Akcje Rosnieftu, największej rosyjskiej spółki naftowej, wzrosną o 50 proc.

Dodatkowo w 2020 r. sektor ekologicznej – zielonej – energii ucierpi na skutek zbyt wysokiego szumu medialnego i słabych zwrotów z lokaty. Jednakże w granicę kolejnych słów w charakterze polityki klimatycznej wybieranych przez kraje rozwinięte polityka długoterminowa skoncentruje się na samochodach elektrycznych i rozwiązaniach minimalizujących emisję zanieczyszczeń w samochodach. Rosja odniesie korzyści na obu frontach: po ważne jako największy na świecie dostawca łączonego w pojazdach palladu, a w 2019 r. odnotowującego drinki z najodpowiedniejszych wyników na zbytach surowców. W 2020 r., gdy demokraci przejmą Biały Dom i wraz z Indiami zaostrzą normy emisji, nastąpi dalszy rozwój wartości tego metalu.

Po drugie, Rosja wykorzysta na odstąpieniu od kobaltu oraz zwiększeniu wykorzystywania niklu na placu akumulatorów pojazdów elektrycznych. W 2020 r. popyt na nikiel gwałtownie wzrośnie. Rządy krajów rozwiniętych zapewnią dopłaty do sprzedaży pojazdów elektrycznych, i najwięksi niemieccy producenci samochodów otworzą w duzi rozwijać produkcję, aby zapewnić długoterminowe dostawy akumulatorów. Podczas gdy Indonezja zdecydowała się na przeszkoda eksportu rudy niklu od stycznia 2020 r., aby wesprzeć krajowe huty, rosyjski koncern MMC Norilsk Nickel nabierze wiatru w żagle w efektu zwiększonego popytu oraz piękniejszych cen oraz też kiedy w wypadku Rosnieftu ceny jego treści wzrosną o 50 proc.

2. Nieoczekiwana stagflacja będzie polecać wartość kosztem wzrostu
Pisany na giełdzie fundusz iShares MSCCI World Value Factor pozostawi FANGS (Facebook, Amazon, Netflix, Google) daleko w tyle, generując wyniki lepsze o 25 proc. Świat zatoczy pełny krąg od czasu zakończenia organizmu z Bretton Woods, kiedy odszedł od dolara opartego na złocie do organizmu czysto fiducjarnego dolara, w ramach którego nie chociaż w Kształtach Zjednoczonych, jednak natomiast na całkowitym świecie przedstawiono na rynek biliony USD w strony kredytów. Każdy cykl kredytowy wymaga coraz niższych stóp procentowych i jeszcze wyższych wpływów, aby zapobiec całkowitej blokadzie gospodarki Stanów Zjednoczonych i światowego systemu finansowego.

Z racje na fakt, iż stopy procentowe odnalazłyśmy się w niskich rejonach skali, a deficyty w Kształtach Zjednoczonych są oryginalne i stale rosną, nadchodząca recesja zmusi Fed do rozszerzenia bilansu w rodzaj przekraczający wszelkie wyobrażenia, aby sfinansować nowe, szeroko zakrojone wydatki fiskalne Trumpa mające wzmocnić infrastrukturę w perspektywy na jego reelekcję. Wydarzy się jednak coś innego: płace i wartości zaczną gwałtownie być w granicę, jak wpływy będą przenikać do gospodarki, kiedy na ironię z początku niewystarczających programów i wykwalifikowanej siły roboczej w rezultacie wcześniejszego braku inwestycji. Rosnąca inflacja i rentowności podwyższą z serii koszt kapitału, eliminując z rynku spółki-zombie, ponieważ słabsi dłużnicy będą walczyć o finansowanie. W przekonaniu ogólnym nastąpi znaczna dewaluacja USD, ponieważ rynek uzna, że Fed będzie wyłącznie przyspieszać ekspansję bilansu, utrzymując jednocześnie wyjątkowo niską stopę referencyjną.

3. Zwrot polityki i podwyżki stóp EBC
Europejskie banki odwrócą kierunek swojej polityki, jak w 2020 r. indeks EuroStoxx wzrośnie o 30 proc. Pomimo niedawnego wprowadzenia systemu podziału na pokłady (tiering), który przydałby się do minimalizacji negatywnych konsekwencji ujemnych stóp procentowych, banki nadal będą zmagać się z ogromnym kryzysem. Będą potrzebowały się zmierzyć z dużym otoczeniem finansowym i ekonomicznym, ukazującym się strukturalnie wyjątkowo niskimi stopami procentowymi, zaostrzeniem regulacji w ramach pakietu Bazylea IV – co jeszcze bardziej obniży stopę zwrotu z kapitału innego banków – oraz walką ze strony przedsiębiorstw z sektora fintech.

Sprawy przyjmą bezprecedensowy obrót również na startu stycznia 2020 r. nowa prezes EBC Christine Lagarde – wcześniej wydająca się za ujemnymi stopami procentowymi – dokona wolty i oświadczy, że polityka pieniężna przekroczyła przewidziane granice. Prezes podkreśli, że utrzymywanie ujemnych stóp depozytowych przez większy moment może bardzo zaszkodzić kondycji europejskiego sektora bankowego. Aby zmusić rządy państw strefy euro, w szczególności Niemiec, do rozpoczęcia żyć oraz zastosowania polityki fiskalnej do pobudzenia gospodarki, 23 stycznia 2020 r. EBC odwróci swoją politykę finansową i zwiększy stopy procentowe. Po pierwszej podwyżce w bliskim czasie nastąpi kolejna, która szybko doprowadzi stopę referencyjną do zera, i do kraju roku nawet nieco ponad.

4. Rynek energii się nie zazieleni
Relacja notowanego na giełdzie funduszu energii z paliw kopalnych VDE do funduszu energii odnawialnej ICLN wzrośnie z 7 do 12. Przemysł naftowy i gazowy wyszedł z końca gospodarczego po 2009 r., odzyskując około 131 proc. strat odnotowanych po 2008 r. do minimum w czerwcu 2014 r., gdy to Chiny wyciągnęły światową gospodarkę z starej recesji kredytowej. Od obecnego terminu na sektor ten działały negatywnie dwie wielkie siły. Pierwszą spośród nich istniał rozwój produkcji gazu z łupków w Kształtach Zjednoczonych i szybkie wzrosty w globalizacji łańcuchów dostaw gazu ziemnego za pośrednictwem LNG. Następnie była znaczenie istna amerykańska rewolucja w dziale produkcji ropy z łupków, w wyniku której Stany Zjednoczone broniły się największym producentem ropy naftowej i ciekłych przetworów naftowych na świecie.

Drugą energią był rosnący kapitał delikatny i gminny stojący za walką ze kolejami klimatycznymi, powodujący duży wzrost popytu na siłę odnawialną. W skutku niższych cen oraz uważania przez inwestorów sektora „czarnej” energii wycena akcji spółek z części paliw kopalnych wykazała dyskonto w wysokości 23 proc. względem przedsiębiorstw z sektora czystej energii. W 2020 r. nastąpi zmiana prognoz inwestycyjnych, ponieważ OPEC jeszcze dłużej ograniczać będzie wybranie, produkcja nierentownych amerykańskich koncernów łupkowych zahamuje, a popyt w Azji ponownie wzrośnie. Przemysł naftowy i gazowy w 2020 r. nieoczekiwanie wykaże się wygrany – natomiast będzie więc razem sygnał alarmowy dla sektora czystej energii.

5. RPA padnie ofiarą długu ESKOM
Kurs USD/ZAR wzrośnie z 15 do 20 po tym, jak świat odetnie RPA linie kredytowe. Bardzo niską reklamą była reklamę rządu Republiki Południowej Afryki pod efekt tego roku, że w klubu z dalszymi próbami ratowania zmagającej się z faktami spółki energetycznej ESKOM i zachowania dostaw ruchu w całym świecie przyszłoroczny budżet wzrośnie do najszerszego poziomu od ponad dekady (6,5 proc. PKB), co liczy zdecydowane pogorszenie po tym, jak rodzaj zdołał ustabilizować finanse na niemal stałym poziomie -4 proc. PKB w czasie ostatnich paru lat. Co gorsza, Bank Światowy szacuje, że zadłużenie zagraniczne RPA wzrosło w owym etapie ponad dwukrotnie, osiągając poziom ponad 50 proc. PKB. Fiasko ESKOM że istnieć tę kroplą, która przeleje czarę dla wierzycieli: potrafią oni wydać chęć dalszego finansowania kraju, który od kilkudziesięciu lat nie istnieje w mieszkanie dostosować swoich finansów ani zarządzania. W 2020 r. RPA pociągnie za sobą więcej i indywidualne gospodarki wschodzące o małej wiarygodności, przy czym wyniki gospodarek wschodzących będą niezwykle zróżnicowane od lat. RPA postępuje w punkcie bankructwa.

Zobacz także: W 2020 r. będzie drożej. Ceny prądu wpadną we całych

6. Donald Trump zapowie podatek „America First”, aby obniżyć deficyt handlowy
Opodatkowanie wszystkich przychodów generowanych za granicą zakłóci dostawy i stworzy wzrost inflacji. Rentowność amerykańskich dziesięcioletnich obligacji skarbowych zabezpieczonych przed inflacją w 2020 r. wyniesie 6 proc. dzięki wzrostowi zainteresowania inwestorów w granicę wzrostu wskaźnika CPI. 2020 r. podejmie się relatywną stabilizacją polityki handlowej po tym, jak administracja Trumpa i Chiny trafią do zrozumienia w sytuacji co kilka tymczasowego zawieszenia broni w kontekście taryf celnych, polityki walutowej i kupna produktów rolnych.

Jednak teraz na startu 2020 r. gospodarka amerykańska otworzy się dusić: braki w handlu z Chinami nie ulegną znacznej poprawie, a wraz nie będzie możliwy realistyczny wzrost zakupów produktów rolnych przez Chiny. Ze względu na pytania opinii publicznej prognozujące spektakularną porażkę w wyborach prezydenckich w 2020 r. Trump zacznie wykazywać nerwowość, a jego rada w ramach tej deski ratunku spróbuje nowego podejścia, aby odzyskać kontrolę nad protekcjonistyczną narracją: podatek „America First”. W ramach tej myśli amerykański podatek dochodowy od osób prawnych zostanie całkowicie zrekonstruowany tak, aby sprzyjać produkcji w Kształtach Zjednoczonych zgodnie z deklarowanymi zasadami „moralnego i wolnego handlu”.

Program ten zniesie wszelkie dotychczasowe taryfy, nakładając zamiast tego zryczałtowany podatek od cenie danej w wysokości 25 proc. na każde przychody brutto na placu amerykańskim generowane z produkcji zagranicznej. Uczyni to świetne protesty ze strony partnerów handlowych, bo będą wówczas w zasadzie stare taryfy w drugim wydaniu, jednak administracja odpowie, że firmy zagraniczne mogą przenieść swoją produkcję do Stanów Zjednoczonych w charakterze uniknięcia podatku.

7. W Szwecji zapanuje moment
W Szwecji nastąpi szeroko zakrojona i życiowa zmiana stanowiska w granicę żyć na sytuację lepszej integracji imigrantów i przeciążonych usług socjalnych, prowadząc do wdrożenia istotnego bodźca finansowego i silnego umocnienia SEK. Jak powszechnie pamiętało to siedzenie w wypadku szwedzkiej polityki, także kiedy na startu lat 90., gdy to Szwedzi posunęli się za dobrze w nowoczesnym opodatkowaniu, prowadząc do załamania gospodarki, obecnie spowodowali, że poprawność polityczna w odniesieniu do imigracji przyszła do momentu, w którym społeczeństwo było się politycznie niepoprawne.

Rząd ignoruje dużą i stale będącą grupę obywateli, którzy kwestionują tę metodę, tym tymże wykluczając ich z wszystkiej debaty. Mimo że demokracja parlamentarna powinna zapewniać głos w debacie wszystkim grupom istotnej role, główne partie polityczne podjęły nietypową wspólną opinię o zignorowaniu przeciwników imigracji, których wartość przekroczyła już 25 proc. ogółu szwedzkich wyborców. Zarówno uzasadnienie polityków, jak dodatkowo ich misje były pozytywne: otwartość i równość dla całych i zabezpieczenie szwedzkiego otwartego modelu gospodarczego.

Jednak każde zbyt daleko posunięte działanie może przytłaczać, i każde modele muszą być modyfikowalne w wypadku zmiany okoliczności, by mogły dobrze być. Inne kraje nordyckie będą plotkować o „warunkach prowadzących w Szwecji” jako o zagrożeniu, a nie jako o modelu najlepszych praktyk. Szwecja znajdzie się w recesji, i ze względu na domowy status małej, otwartej gospodarki, będzie szalenie wrażliwa na wszystkie spowolnienie. To doświadczenie kryzysu, zarówno społecznego, jak i gospodarczego, zapewni mandat do wymian.

8. Demokraci wygrają wybory w 2020 r. dzięki głosom osób i milenialsów
Wybory w Kształtach Zjednoczonych w 2020 r. zapewnią demokratom kontrolę nad Białym Budynkiem oraz obiema izbami Kongresu. Akcje dużych organizacji z sektora opieki zdrowotnej oraz branży farmaceutycznej spadną o 50 proc. Sondaże na 2020 r. nie wyglądają dobrze dla Trumpa, także jak lud. Marginalny wyborca Trumpa w 2016 i 2020 r. jest dawny i biały, czyli chodzi do unie demograficznej, która zanika w klasach względnych, ponieważ najliczebniejszym pokoleniem Amerykanów są obecnie milenialsi, a to kobiety w wieku 20-40 lat, które są wiele bardziej liberalne.

Milenialsi, i nawet najstarsi przedstawiciele „pokolenia Z” w Kształtach Zjednoczonych, w jeszcze większym stopniu motywowani są niesprawiedliwością i nierównością napędzaną przez manipulowanie rynkiem aktywów przez bank centralny, a także obawami przed zmianami klimatycznymi, w kontekście których prezydent Trump duzi funkcję piorunochronu buntu jako osoba zaprzeczająca zmianom klimatycznym. Wyborcy lewicowi rzucają się wyłącznie niechęcią do Trumpa, czemu wyraz dają zarówno osoby z bogatszych przedmieść, jak i milenialsi. Demokraci zdobędą zatem przewagę nad 20 mln głosów, zwiększą kontrolę nad Izbą Reprezentantów, i nawet do konkretnego etapu przejmą władzę w Senacie. Powszechna opieka zdrowotna i rozmowy w sytuacji cen leków znacznie ograniczą rentowność całego sektora.

9. Węgry wynikają z UE
Węgry od czasu dołączenia do UE w 2004 r. odnosiły duże sukcesy gospodarcze. Jednak piętnastoletnie małżeństwo powtarza się stanowić w tarapatach po tym, jak UE wszczęła procedurę przewidzianą w art. 7, wybierając się na pokrywane przez Węgry – a w roli premiera Orbána – coraz surowsze ograniczenia dotyczące wolnych mediów, sędziów, pracowników naukowych, mniejszości i braci wykonywających na sytuację praw człowieka. Władze Węgier odpowiadają, że świat ten po prostu się zabezpiecza, chroniąc naszą sztukę przed masową imigracją.

To niezwykłe do utrzymania status quo, a obie cechy będą uznawały trudności z dojściem do zrozumienia w 2020 r., kiedy procedura przewidziana w art. 7 będzie dokładnie procedowana w systemie UE. Premier Orbán otwarcie mówi wręcz, że Węgry są związane „braterstwem krwi” z renegatem – Turcją, w przeciwieństwie do reszty Europy, co liczy istotną zmianę retoryki, która zbiega się w klimacie z transferami z UE, ale zaniknie w czasie najbliższych dwóch lat. Węgierska waluta, forint (HUF) wyda na cenie, a kurs w parze EUR/HUF wyniesie 375, ponieważ rynki będą się obawiały wycofania lub odwrócenia przepływów kapitałowych, gdy przedsiębiorstwa z UE będą dodatkowo kontrolować nasze inwestycje na Węgrzech.

10. Azja uruchomi nową walutę rezerwową, aby uniezależnić się od dolara
Azjatycka, wspierana przez Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych cyfrowa waluta rezerwowa obniży indeks dolara amerykańskiego o 20 proc. i stworzy spadek cenie dolara o 30 proc. w układzie do złota. Aby stawić czoła pogłębiającej się rywalizacji handlowej i chęciom związanym z żyjącymi zagrożeniami ze strony Miej Zjednoczonych w odniesieniu do dolara amerykańskiego i władz nad finansami światowymi, Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych otworzy nowe aktywo rezerwowe, azjatyckie prawo ciągnienia, czyli ADR, przy czym 1 ADR odpowiadać będzie 2 dolarom amerykańskim, co uczyni z ADR największą część finansową na świecie. Celem tego postępowania jest dedolaryzacja handlu regionalnego.

Polskie gospodarki zawrą wielostronne porozumienie w sytuacji prowadzenia całego handlu w niniejszym sektorze wyłącznie w ADR, przy czym najistotniejsi eksporterzy ropy naftowej – Rosja i kraje OPEC – chętnie podpiszą taką zgodę ze względu na żyjące uzależnienie od rynku azjatyckiego. Redenominacja dużej ilości światowego handlu i oddzielenie jej od dolara amerykańskiego spowoduje, że Stany Połączone będą postrzegać coraz mniejszy napływ leków na budowanie swojego podwójnego deficytu. W czasie zaledwie paru miesięcy USD wyda na cenie 20 proc. w układzie do ADR i 30 proc. w układzie do złota, przez co cena złota spot w 2020 r. znacznie przekroczy 2 000 dol. za uncję.

 

Zobacz również pożyczki na 500 plus

0 0 votes
Daj ocenę
Mikołaj Online

Mikołaj Online

Leave a Replay

pojadetam.pl

Strona: pojadetam.pl kategoria tematyczna: Turystyka Pojadetam.pl to strona internetowa promująca wyjazdy turystyczne i wakacje w Polsce oraz za granicą. Na stronie znajdziesz szeroki wybór ofert z różnych regionów Polski i

Czytaj więcej »

forum-prawne.pl

Strona: forum-prawne.pl kategoria tematyczna: Prawo Forum-prawne.pl to platforma internetowa skupiająca prawników oraz osoby zainteresowane tematyką prawną. Na stronie znajdziesz wiele przydatnych artykułów, poradników oraz dyskusji na tematy związane z prawem.

Czytaj więcej »
Staż graniczna zlikwidowała dziuplę samochodową

Staż graniczna zlikwidowała dziuplę samochodową

Na którejkolwiek z prywatnych nieruchomości w powiecie kołobrzeskim funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli samochód marki Renault Trafic i ilości samochodowe, pochodzące może z przestępstwa. Łączną wartość odzyskanych przedmiotów oszacowano na zleceniu

Czytaj więcej »

samochodnaakumulator.pl

Strona: samochodnaakumulator.pl kategoria tematyczna: Zabawki Strona internetowa samochodnaakumulator.pl to miejsce, gdzie znajdziesz szeroki wybór akumulatorów samochodowych renomowanych producentów. Nasza oferta skierowana jest do właścicieli samochodów różnych marek, którzy szukają najlepszej

Czytaj więcej »

pryszcze co oznaczają

temat wybrany: pryszcze co oznaczają Pojawienie się pryszczów na skórze jest jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych. Przyczyny ich pojawienia się mogą być różne, ale zazwyczaj związane są z zaburzeniami hormonalnymi,

Czytaj więcej »

instalogopeda.pl

Strona: instalogopeda.pl kategoria tematyczna: Ogólnotematyczny Instalogopeda.pl to innowacyjna i profesjonalna strona internetowa, która oferuje usługi logopedyczne dla dzieci i dorosłych. Zajmujemy się diagnozowaniem oraz terapią różnego rodzaju zaburzeń mowy, takich

Czytaj więcej »

mentv.pl

Strona: mentv.pl kategoria tematyczna: Sklep Mentv.pl – Twój ulubiony portal rozrywkowy Mentv.pl to strona internetowa, która oferuje Ci najlepszą rozrywkę online. Znajdziesz tu wiele ciekawych artykułów, filmów i zdjęć związanych

Czytaj więcej »

kredyty-dla-firmy.pl

Strona: kredyty-dla-firmy.pl kategoria tematyczna: Finanse Kredyty dla firm – oferty dopasowane do Twoich potrzeb – Kredyty-dla-firmy.pl Kredyty-dla-firmy.pl to strona internetowa, która skupia w sobie wiele ofert kredytowych dla przedsiębiorców. Znajdziesz

Czytaj więcej »

zamekwczorsztynie.pl

Strona: zamekwczorsztynie.pl kategoria tematyczna: Turystyka Zamek Wczorsztynie – zapraszamy na wyjątkową podróż w czasie! Nasza strona internetowa to idealne miejsce dla miłośników historii i piękna. Znajdziesz tu wszelkie informacje na

Czytaj więcej »

simsy.pl

Strona: simsy.pl kategoria tematyczna: Gry SimSy.pl to nowoczesna platforma internetowa, która oferuje szeroki wybór kursów online z różnych dziedzin. Nasza strona powstała z myślą o osobach, które chcą rozwijać swoje

Czytaj więcej »

axcessfinancial.pl

Strona: axcessfinancial.pl kategoria tematyczna: Finanse Axcess Financial to strona internetowa, która oferuje rozwiązania finansowe dla klientów prywatnych oraz biznesowych. Nasza firma specjalizuje się w udzielaniu pożyczek, zarówno gotówkowych, jak i

Czytaj więcej »

rękawiczki nitrylowe doman

temat wybrany: rękawiczki nitrylowe doman Rękawiczki nitrylowe – dlaczego warto używać? Rękawiczki nitrylowe to doskonałe rozwiązanie w codziennej pracy – zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. W pełni

Czytaj więcej »

pozyczkawonga.com.pl

Strona: pozyczkawonga.com.pl kategoria tematyczna: Finanse Pozyczka Wonga – pożyczki online szybko i bezpiecznie! Oferta pożyczek przez internet dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki. Nasza strona internetowa to idealne rozwiązanie dla

Czytaj więcej »

katalog-telefonow.pl

Strona: katalog-telefonow.pl kategoria tematyczna: Katalog Katalog-telefonow.pl to strona internetowa, która służy do wyszukiwania telefonów komórkowych. Nasza platforma oferuje możliwość porównywania cen i funkcjonalności różnych urządzeń, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć

Czytaj więcej »

portalwolow.pl

Strona: portalwolow.pl kategoria tematyczna: Ogólnotematyczny PortalWolow.pl to strona internetowa poświęcona promocji miasta Wołów. Na naszej stronie znajdziesz wiele informacji na temat lokalnych atrakcji turystycznych, wydarzeń kulturalnych oraz ciekawych miejsc do

Czytaj więcej »

schnellevena.pl

Strona: schnellevena.pl kategoria tematyczna: Zdrowie i uroda Schnellevena.pl to strona internetowa poświęcona zdrowiu i pielęgnacji nóg. Oferujemy szeroki wybór produktów, które pomogą Ci zniwelować objawy żylaków, poprawić krążenie i ujędrnić

Czytaj więcej »

polarica.com.pl

Strona: polarica.com.pl kategoria tematyczna: Ogólnotematyczny Jeśli szukasz najlepszych produktów z kategorii owoców, jagód oraz warzyw mrożonych, to Polarica jest idealnym wyborem dla Ciebie! Nasza firma oferuje szeroki wybór produktów, pochodzących

Czytaj więcej »

leasingdlarolnika.pl

Strona: leasingdlarolnika.pl kategoria tematyczna: Finanse Leasing dla rolnika – specjalnie dla Ciebie! | leasingdlarolnika.pl Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy leasingowej, która specjalizuje się w oferowaniu leasingu dla rolników.

Czytaj więcej »

cozacena.pl

Strona: cozacena.pl kategoria tematyczna: Sklep Cozacena.pl to strona internetowa, która oferuje przepisy na smaczne i zdrowe dania w przystępnej cenie. Naszym celem jest zainspirowanie ludzi do gotowania w domu oraz

Czytaj więcej »

bankus.pl

Strona: bankus.pl kategoria tematyczna: Finanse Bankus.pl to profesjonalna strona internetowa, która oferuje szeroki wybór produktów bankowych. Nasza oferta obejmuje kredyty, konta osobiste, lokaty, ubezpieczenia oraz wiele innych usług finansowych. Nasz

Czytaj więcej »

rabotavevrope.pl

Strona: rabotavevrope.pl kategoria tematyczna: Praca RabotaVeEvrope.pl – najlepsza strona dla polskich pracowników szukających pracy za granicą. Znajdziesz tu oferty pracy w krajach Europy – Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Norwegii i wielu

Czytaj więcej »

nearshoring-solutions.pl

Strona: nearshoring-solutions.pl kategoria tematyczna: Ogólnotematyczny Nearshoring-solutions.pl to profesjonalna i doświadczona firma zajmująca się outsourcingiem IT. Dzięki naszym usługom, można zminimalizować koszty działalności biznesowej oraz zwiększyć efektywność swojej firmy. Specjalizujemy się

Czytaj więcej »