WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Za sprawą grupy radnych z klubów Prawna i Prawdy i Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najszybszej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały wprowadzony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w niniejszej potrzebie prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda rozmawiał o pracy ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która działa nie tylko przysługi dla niemowląt oraz młodzieży z regionie i zza wschodniej granicy. Jak wyjaśniał dyrektor, ośrodek bierze udział oraz w kilku projektach charytatywnych skierowanych do osób najbardziej chcących. – Spełnia on role charytatywno-opiekuńczą – mówił do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych działek jest pozytywne do przeprowadzenia niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Odpowiadając na pytanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zagospodarowaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie posiadamy takiej woli, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten ośrodek jest urządzeniem dla nas, żeby mogli prowadzić pracowania dla niemowląt, osób chcących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z działek, które Caritas planuje kupić po rewelacyjnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a jedynie dostęp do tego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość wykorzystania tych obszarów do użytków komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i sztuki – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu byliśmy więcej wątpliwości. Padły pytania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego opłaty uzdrowiskowej, a jeszcze programy na dola. – Zdarzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a następnie sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca rady.
Spojrzenie na aktualny przedmiot wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do zrób gospodarczych. – Jako magistrat nie mamy nic przeciwko sprzedaży tych działek, jednak bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów przegłosowano do wniosku uchwały poprawkę, która powoduje na aukcja działek dla Caritasu, jednak bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że spotka w niniejszej potrzebie podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o