Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do książce w własnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są szansę wysyłania do lektury za granicą polskich ludzi jak również obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z koncentracje na zajęcie polskim rynkiem pracy obywateli Ukrainy, wtedy oni są najczęściej delegowanymi do lektury za granicą cudzoziemcami przez polskich pracodawców.

Delegowanie jest odpowiednią formą wysłania pracownika do pozostałego świecie w projekcie czasowego wykonywania funkcji w niniejszym regionu. Należy przy tymże pamiętać, iż w całkowitym stanie w którym człowiek realizuje domową rolę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe ceny płacy minimalnej np. w sfery budowlanej. Aby oddelegować gościa ze wschodu do książce w Niemczech, niezbędne jest objęcie wizy Vander Elst. Istnieje więc wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich pomocy w różnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej tezie może tymczasowo delegować swoich pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na pracę co stanowiło znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które określają warunki i myśli na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą delegować swoich pracowników do książce w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst robiona jest w planu tymczasowego oferowania pomocy w Niemczech pracownika, którego do książce w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy łączy się ze spełnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie liczyć zawartą umowę o pracę lub zejście z Polskim pracodawcą, w klubu spośród ostatnim potrzebuje być zabezpieczony i tworzyć minimum od miesiąca u pracodawcy, który decyduje delegować pracownika do książce w Niemczech. Musi w klubu spośród ostatnim legalnie być na obszarze Polski, mieć prawo na produkcję. Wskazany jest materiał organizowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w charakterze ubezpieczenia społecznego a co istotne aby wystąpić po te fakty potrzebne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje kraj w którym pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludzi tych faktów trwa kilka tygodni także w sukcesu braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może zatrzymać się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten okres jest także niezbędny aby udowodnić, że książka w Niemczech nie jest typowym celem zatrudnienia gościa także z razu po zatrudnieniu nie może on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony jest na stałe w Polsce natomiast jego rola za granicą ma charakter jedynie tymczasowy także w ramach swojej aktywności w Polsce został kierowany do spełniania swoich obowiązków na terenie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z opłatą 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za uwagę przy kompletowaniu i pisaniu wniosku otrzymuje z pracodawcy dodatkową cenę za usługę w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwaga we wszelkich formach i ekonomiczne delegowanie swoich pracowników do Kariery w Niemczech. Nasza pociechę jest kompleksowa – z funkcjonalnej oraz mocnej rekrutacji gości z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawne oraz pomoc w załatwieniu wszystkich potrzebnych w procesie delegowania pracowników tekstów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do wniosku należy dołączyć: dwa projekty w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i produkcji u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z nowego państwa UE, zaświadczenie z firmy świadczącej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi też zgłosić ten fakt w niemczech w nowych pracach w relacje z wielu szczegółów, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy też odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy goszczący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik wysyłany do książce w Niemczech podlega przepisom w zakresie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w relacje z części i np. ogólna cena to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej wtedy w relacje od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak również jedne firmy do książce w jakich goście są delegowani przykładają wielką wagę do ocen czy pracownicy otrzymują płacę wspólną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cechę wypłaty dla gościa można wypłacić zawsze w sytuacji ryczałtu czy diety więc w możliwość niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Lokalną spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków działalności oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do którego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w formacie wychodzącym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i ponadto Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Własnych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments